דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נוח ונורית ז"ל, הטיח הבוקר פעם נוספת את האחריות למעשה באחיו התאום - ומתח ביקורת על הסיקור התקשורתי של הפרשה. "יש כתבים ששכחו לעשות את תפקידם", האשים מעוז בפתח הדיון בעניינו.

"התקשורת אמורה להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה. העיתונאים צריכים לשאול את עצמם כיצד ניר אחי - שהוא שוטר במשטרת ירושלים - נחקר במשטרת ירושלים? אני חוזר ואומר: ניר הוא הרוצח". בהמשך הדיון הפתיע הנאשם כשלקח לידיו ספר תפילה והחל לקרוא בו.

בהמשך הוצא דניאל מעוז מהאולם לאחר שהעיר מספר פעמים הערות לעבר אחיו על חלקו ברצח. " הוא מסכן?", שאל מעוז. "מסכנים ההורים שלי".

האח ניר הגיע היום לדיון שנערך בבית המשפט המחוזי בירושלים. במהלך הישיבה אמר נציג התביעה, עו"ד יובל קפלינסקי: "הגרסה של ניר כרוצח נשברת לנוכח התנהגותו אחרי הרצח, היא מתרסקת מול ההיגיון הסביר. גרסת הרוצח דורשת לוליינות משפטית וחוקית מבחינת דנ"א". התובע הציג גם את ההפסדים הכבדים שספג לכאורה דניאל בהימורים.

נוסף על כך, ציין עו"ד קפלינסקי כי "עמדת התביעה היא שהרצח הזה היה מתוכנן. אי אפשר לדעת מה הוא חושב וכמה המחשבות היו קונקרטיות. אי אפשר לדעת אם התכנית הייתה החלטית, או שמא היה תנאי". בדבריו, התייחס גם לשאלת אמינותו של דניאל מעוז, ששיקר לא פעם במהלך החקירה, כפי שניתן לראות מתיעוד דבריו בחדר החקירות.

במהלך הדיון עלה למסור את עדותו משה רוזנפלד, שכנם של בני הזוג מעוז. הוא צפה בשחזור והתייחס להאשמותיו של דניאל מעוז: "זה בדיוק מה שראיתי. אני לא יכול לזהות אותו, אבל זאת בדיוק הסיטואציה שראיתי. לא ראיתי את ניר מעוז - אלא צללית".

אחיו של הנאשם עזב את המקום טרם תחילת הדברים, ועל כך אמר דניאל: "יש סיבה מדוע ניר יצא לפני העדות של רוזנפלד".

ההקלטות המפלילות נחשפו

בשבוע שעבר הגיעה לידי חדשות 2 הקלטת השיחות שניהל דניאל מעוז עם אחיו ניר ואחותו תמר בחודש הראשון שלאחר רצח ההורים. כך נחשף תרגיל החקירה שבו הפליל עצמו מעוז.

לפני כ-10 ימים הסתמן כי מעוז ניסה להטיל את האחריות על הרצח גם על אחותו תמר, שהיא לסבית מוצהרת. ביום האחרון של שלב החקירה הנגדית נחשף כי לפני הרצח חיפש מעוז באינטרנט מידע על "הורים שנרצחו מכיוון שבתם לסבית".

במהלך עדותו של מעוז היום שאל התובע את הנאשם מדוע חיפש מידע סביב מקרי רצח של הורים לבת לסבית. מעוז השיב כי הוא אינו זוכר מה חיפש במחשב לפני הרצח, ואינו זוכר שביצע את החיפוש הספציפי הזה. מעוז חזר והדגיש כי הרקע לחיפושים שביצע ברשת הוא השיחות שלו עם אחיו ניר, ושב והאשים אותו ברצח. תמר עצמה לא הגיעה לדיון בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק