הושעה בטרם הורשע: בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין החליט באחרונה על השעייתו הזמנית של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נורית ונח, מעיסוק במקצוע עריכת הדין.
 
ההשעיה הזמנית של מעוז מעריכת דין תישאר בתוקפה עד תום ההליך הפלילי המתנהל נגדו בבית המשפט המחוזי בירושלים. אם יורשע מעוז, צפוי רישיון עריכת הדין שלו להישלל לצמיתות. יצוין כי מעוז עצמו, שטוען כי הוא חף מפשע ומטיל את האחריות לרצח הוריו על אחיו התאום ניר, לא התנגד להשעייתו מעיסוק בעריכת דין עד תום משפטו.

ההודעה לפיה מעוז הושעה באופן זמני מלשכת עורכי הדין התקבלה היום במרכז נגה - המרכז הישראלי לזכויות נפגעי פשיעה, המלווה את אחיו של דניאל מעוז, זאת בתגובה לפניית המרכז להשעות את מעוז מעיסוק בעריכת דין, שנשלחה כבר לפני מספר חודשים.

דניאל מעוז עומד לדין בבית המשפט המחוזי בירושלים, באשמה כי באוגוסט 2011 הוא רצח בדם קר את הוריו נורית ונח ז"ל, זאת במטרה ליהנות מכספי הירושה כדי לכסות חובות שצבר מהימורים. התביעה דורשת מבית המשפט לגזור על מעוז מאסר עולם כפול.

התמחה ועבד במשרדי עו"ד מהמובילים במדינה

מעוז, שכיום נזקק להגנתם של עורכי דין פליליים, הוא בעצמו עורך דין במקצועו, ולא סתם עורך דין: בשנים האחרונות הוא התמחה ועבד בכמה ממשרדי עורכי הדין החשובים במדינה.  מעוז, שסיים לימודי משפטים באוניברסיטת חיפה, התמחה במחלקת הליטיגציה של משרד עורכי הדין צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו, אחד המשרדים המובילים בתחום המשפט המסחרי-עסקי.

אחרי שעבר בהצלחה את בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין, ובזכות ההמלצות שקיבל מצלרמאיר, החל מעוז לעבוד במשרד עורכי הדין בן-שחר-לקנר, משרד מוכר ובעל מוניטין בתחום המסחרי. בתום 3 חודשים עבר מעוז לעבוד במשרד שדות, המתמחה במסים. בחודש מאי השנה פוטר מעוז מעבודתו במשרד שדות, וכשנה בלבד אחרי שסיים את ההתמחות עבר לעבוד במשרד שלישי - ד"ר שלמה כהן, שבראשו עומד נשיא לשכת עורכי הדין לשעבר. שלמה כהן נחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים במדינה בתחום הקניין הרוחני. מעוז עבד בו חודשים ספורים, עד מעצרו.

ד"ר דנה פוגץ', יו"ר מרכז נגה לזכויות נפגעי פשיעה, מסרה בתגובה כי "פעלנו להשעייתו של מעוז מהלשכה עוד טרם הכרעת הדין בעניינו, מכיוון שלא ראוי שאדם שנאשם ברצח שני הוריו, הודה בחקירותיו במשטרה ובבית המשפט כי ניקה את זירת הרצח ועשה מעשים איומים נוספים - יהיה חבר בלשכת עורכי הדין במדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק