צפו בסיפורים המעניינים של 8.4 לאורך השנים
לא ייצא לליל הסדר. קצב, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

חג החירות? לא לנשיא לשעבר. בית המשפט המחוזי בלוד דחה היום (ה') את בקשתו של משה קצב שהורשע באונס לצאת לחופשה בליל הסדר. הסיבה: לא עברו 60 יום מאז יצא לחופשתו האחרונה בפורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא לשעבר הגיש השבוע ערעור על החלטת שירות בתי הסוהר שלא לאפשר לו לצאת לחופשה בערב החג. בשב"ס טענו כי הנוהל מאפשר לאסיר לצאת לחופשה רק אם חלפו 60 יום מאז חופשתו הקודמת.

בדיון בערעורו של קצב שנערך אתמול בפני השופט אברהם טל טענו עורכי דינו, ציון אמיר ושני אילוז, כי "נוסח החוק מדבר על יציאתו של אסיר לחופשה מדי חודשיים, ואין מדובר בהכרח בצורך כי יעברו 60 יום בין חופשה אחת לשניה". כך, לטענתם, אסיר יכול לצאת לחופשה גם אם לא חלפו 60 יום וכל עוד התחלף חודש.

לדברי אמיר, ישנה אף אפשרות לקצר את תקופת החודשיים ב-14 ימים נוספים כשמדובר בחג הפסח או בראש השנה. בנוסף לכך, ביקשו עורכי הדין כי בית המשפט ינהג ברוחב לב כלפי האסיר קצב ויקצר עוד את הפער הנדרש.

יצא בפעם האחרונה לחופשה בפורים
יצא בפעם האחרונה לחופשה בפורים | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

סרב ללבוש את מדי האסיר?

במהלך הדיון נציגי שירות בתי הסוהר ביקשו מהשופט לפעול בשיוויון, ולשמור על הנהלים הנהוגים כלפי כל אסיר אחר.

בעוד עיתונאים רבים חיכו מחוץ לדיון, בהנחה כי הנשיא לשעבר יגיע לבית המשפט כדי להגן על עצמו, קצב העדיף שלא להתייצב במקום ולדבר על ליבו של השופט. ההערכה היא כי הוא סרב ללבוש את מדי האסיר הכתומים לעיני הציבור כנדרש - ולכן נמנעה ממנו להגיע לבית המשפט.

"להערכתי בית המשפט טעה בהחלטתו ואני מצרה על כך שלא התקבלה הפרשנות שלנו בנהלים של שחרור האסיר לחופשות", אמרה היום לחדשות 2 online עורכת הדין שני אילוז עם דחייתה של הבקשה לחופשה.