אולמרט וזקן. בזמנים טובים יותר | צילום: רויטרס

בשעה שראש לשכתו שולה זקן שמעה את גזר דינה בפרשת הולילנד בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט היה עסוק בדברים אחרים - פגישה בתל אביב עם חברו, איש העסקים היהודי-אמריקני דני אברהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אולמרט הוא חבר אישי, אני מאמין בחפותו, הוא לא עשה כלום", אמר אברהם. "הכרעת הדין הזו מעוותת. אם הוא היה ראש הממשלה, ישראל הייתה היום במקום טוב יותר, משגשג יותר, והיה פה שלום. אני ממש לא מצטער על שנפגשתי עם אולמרט".

במקביל, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל סיפק התייחסות מפתיעה למשפט אולמרט. "הלוואי שהערעור שלו יתקבל בבית המשפט העליון, אבל הסיכויים לכך קלושים", אמר בתכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב.

האזינו לקטע מהשיחה עם זקן
זקן בבית המשפט | צילום: מוטי קמחי

זקן תרצה 11 חודשי מאסר

בתום שעות ארוכות של דיונים בשלב הטיעונים לעונש, ואחרי שראש לשכתו לשעבר של אולמרט הודתה כי חטאה וביקשה את רחמיו, החליט אתמול השופט דוד רוזן לאשר את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם שולה זקן, ולשלוח אותה ל-11 חודשי מאסר.

 בנוסף ל-11 חודשי המאסר, תשלם קנס של 25 אלף שקלים ועוד חילוט של 75 אלף שקלים. רוזן הבהיר כי הוא נאלץ לגזור על זקן את הדין המקל. "העונש המוצע על ידי, אינו עומד ואינו יכול לעמוד במתחמי הענישה בתיק זה", ציין השופט במעמד גזר הדין. "זקן סייעה לאולמרט ופעלה כאשת סוד. היא פעלה בבוגדנות כאשר לקחה כספים לכיסה. ציינתי באולם בית המשפט וברצוני לחזור כי אילולא הסדר הטיעון הייתה ראויה זקן לעונש שהיה נאמד בשנים רבות. היא הורשעה בכל אשר יוחס לה בכתב האישום".

הוא שב והדגיש כי הראיות החדשות שהביאה עמה זקן לפרקליטות לא הרשימו אותו. "אין משקל של ממש בהודאתה שנתנה כחלק מההסדר", הבהיר רוזן. רוזן הודיע לבסוף כי זקן אכן תישלח ל-11 חודשי מאסר בפועל, ועוד שנתיים וחודש על תנאי. היא אמורה לדבריו להיכנס לכלא ב-1 בספטמבר, אולם סנגוריה ככל הנראה יבקשו לדחות את מאסרה לאחרי החגים.

עם צאתה מבית המשפט, לאחר קבלת גזר הדין אמרה זקן לעיתונאים: "אני אומר את מה שעל לבי ביום שאוכל. התחושה היא שאני סוף סוף חוזרת הביתה, לילדיי ולבעלי".