השופט לשעבר דן כהן, ארכיון
יישאר במעצר. דן כהן | צילום: חדשות 2

בית המשפט העליון דחה היום את ערעורו של השופט לשעבר דן כהן, שהוסגר בחודש שעבר לישראל מפרו והואשם בקבלת שוחד של מיליוני שקלים, על ההחלטה להשאירו במעצר עם תום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהחלטתו ציין השופט צבי זילברטל, כי "המערער כבר הוכיח בפועל שהוא נכון לשלם מחיר אישי וכלכלי כבד כדי להתחמק ממשפט".

הוא הוסיף, כי "המשקל המצטבר של הנתונים והשיקולים שפורטו מביאני למסקנה כי דין הערר להידחות, שכן לפחות לעת הזו נקודת האיזון הראויה בין השיקולים השונים אינה נוטה לעבר שחרור העורר לחלופת מעצר".

"חשש שישבש הליכי משפט"

בחודש שעבר האריך בית המשפט המחוזי בתל אביב עד תום ההליכים את מעצרו של השופט בדימוס, שהואשם בקבלת שוחד. השופט גלעד נויטל קבע כי מהראיות עולה חשש מפני שיבוש הליכי משפט.

"קיים יסוד סביר לחשש ממשי ששחרור הנאשם יביא לשיבוש הליכי משפט, להתחמקות מהליכי שפיטה ולהשפעה על עדים", קבע השופט בהחלטתו.

כהן נאשם בקבלת שוחד בסך של מיליונים

כהן מואשם, בין היתר, כי בשעה שכיהן כדירקטור בחברת החשמל, קיבל שוחד מחברת סימנס באמצעות מנכ"ל החברה דאז, אורן אהרונסון, בתמורה לקידום עסקאות רכישה בין סימנס לחברת החשמל.

בשנת 2009 הוגש נגד כהן כתב אישום בחשד לקבלת שוחד של עשרות מיליוני שקלים, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים של עובד ציבור. סעיפי האישום שיוחסו לכהן, נגעו למעשיו בעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל לאחר שפרש מעבודתו כשופט בבית המשפט.