בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה גזר בצהריים עונש קל של תשעה חודשי מאסר בפועל וקנס של 3,000 שקלים על שי קלדרון בן ה-23, לאחר שהורשע בגרימת מוות של חברתו דנית בראל ז"ל, תוך כדי נהיגה רשלנית ונהיגה בשכרות. משפחתה של דנית התפרצה לאחר הקראת ההחלטה: "זוהי יריקה בפנים".

בגזר הדין ציין השופט נחשון אטינגר כי "מלאכת הענישה אינה קלה, שכן אין עונש שיוכל להשיב את המנוחה אל בין החיים ולהפסיק את כאב האובדן של משפחת המנוחה", והוסיף: "מדובר בתאונה עצמית ובהתרשלות שמקורה באיבוד שליטה של רגע, והנאשם הביע חרטה עמוקה וכנה על מעשיו ועל תוצאות התאונה, ואף ביקש את סליחת משפחתה".

שי קלדרון, היום בבית המשפט
שי קלדרון, היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

סערה התחוללה באולם בית המשפט בתום הקראת גזר דינו של קלדרון. שוש, אמה של דנית בראל ז"ל, שהיתה בת 17 במותה, אמרה בכעס: "חיי בתי שווים רק תשעה חודשים?! זוהי יריקה בפנים. השופט למעשה אמר - תעלו שיכורים על ההגה". בנוסף, השופט גזר על קלדרון לשלם למשפחתה של דנית פיצוי בסך 10,000 שקלים ושלל את רישיונו למשך שמונה שנים.  

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט אמרה שוש בראל: "אני מרגישה נורא, זוועה, קברו אותי כבר פעם שלישית - פעם ראשונה שהיא נקברה, פעם שנייה בטיעונים לעונש שקיבלתי אש צולבת מבני המשפחה שלו שהגיעו לדיון, ועכשיו בגזר הדין".

"אני איבדתי ילדה, הפושע יחיה את חייו"

בראל הוסיפה: "איך בית המשפט קורא לאדם שמעשן סמים בן אדם נורמטיבי? אדם שהסיע למרות שאסרנו עליו להרכיב את הבת שלנו. המשפחה שלו כינתה אותי שטן, זה לא אדם נורמטיבי, זה פשוט פצצה מתקתקת".

אמה של דנית ז
אמה של דנית ז"ל, היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

"שלוש שנים אני נלחמת כדי להשיג את הצדק וכדי לדלות מידע על למה הבת שלי נהרגה. זה שהוא עבריין עוד ידענו שדנית היתה בחיים ולכן לא הרשנו לה להתראות איתו", ציינה בראל. "אני ממשיכה את המלחמה הזאת הלאה, לערער על הכל. לא יכול להיות שאני אאבד ילדה ובסוף הפושע יקבל תשעה חודשים ולאחר מכן יחיה את חייו".

עורך הדין גלעד כצמן, שמייצג את קלדרון, אמר בתגובה לגזר הדין כי מדובר ביום לא פשוט עבור מרשו. לדבריו, "השופט קבע כי הרשלנות שנקבעה היא רשלנות רגילה, ברף הנמוך של העבירה. מרשי לקח אחריות מלאה על הנכתב בכתב האישום ונלמד את גזר הדין".

שרידי סם נמצאו בדמו של קלדרון

התאונה הקשה אירעה בחודש יוני 2009, כששי וחברתו דנית בראל ז"ל נסעו ביחד על הקטנוע לאחר ששי אסף את דנית מביתה בדרכם אליו הביתה. סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר איבד קלדרון שליטה על הקטנוע ופגע בעץ.

בראל נפצעה אנוש בתאונה, ונפטרה מאוחר יותר בבית החולים. קלדרון נפצע קל בתאונה. לאחר התאונה אף נמצאו שרידי סם בדמו של קלדרון, שטען כי התאונה נגרמה מכיוון שמכוניות סינוורו אותו. 

במהלך השחזור שערכה המשטרה אמר קלדרון: "אהבתי אותה, היא הייתה החיים שלי, היא הייתה אשתי. ראיתי במראה אורות, הסתכלתי הצידה לראות אם מישהו בא, הסתובבתי וכבר קלטתי שיש משהו שאני עולה עליו. סובבתי את ההגה, האופנוע לא פגע בעץ, רק שיפשף אותו, אבל אנחנו כבר התגלגלנו, כבר עף האופנוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק