תיעוד חטיפה של אשת עסקים והעוזרת שלה
תיעוד חטיפה של אשת עסקים והעוזרת שלה | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום את מקסים גורביץ' ואת מיכאל יארוסלבסקי בחטיפתה של אשת עסקים ירושלמית לפני כשלוש שנים. גזר דינם של השניים, שהורשעו בין השאר גם בסחיטת האישה באיומים, צפוי להיקבע בעוד כחודש על ידי השופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך משפטם של השניים נעזרה התביעה בעדותם של שני גברים שהואשמו והורשעו כשותפים לעבירה ולפני כשנתיים נגזר עליהם עונש של 11 ו-12 שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון.

הפרשה נחשפה באפריל 2010, אז הגיעו הגברים לביתה של אשת העסקים, בשנות ה-60 לחייה. אחד המורשעים, דפק על דלתה, כשהוא לובש אפוד זוהר עליו נכתב "ביטחון". כשנענתה ופתחה את הדלת, נכנסו השלושה לדירה, איימו באמצעות אקדח עליה ועל מנהלת משק הבית שלה, ואף הורו להן לארוז בגדים לשהייה ממושכת.

החוטפים לא הסתפקו באיומים. בעוד השתיים ארזו את חפציהן, לקחו מהן החוטפים את הטלפונים הניידים וגנבו מהדירה מחשבים אישיים ותחכשיטים יקרים במיוחד. לאחר מספר דקות יצאו בעלת הבית והעוזרת כבת 50, תחת איומיהן של החוטפים ועלו לרכב מסחרי שהמתין מחוץ לבית.

יממה לאחר החטיפה, קרוביהן של השתיים דיווחו למשטרה על היעדרן, והבהירו כי הם חשים שנשקפת סכנה ממשית לחייה. ניצב אהרון פרנקו, ששירת אז כמפקד מחוז ירושלים הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד בכדי לאתר את החטופות.

החוטפים דרשו: 3.5 מיליון דולר

במהלך החקירה התברר כי הודעת פקס נשלחה לידי רואה החשבון של אשת העסקים, המתגורר בלוקסמבורג. הפקס נכתב בכתב ידה של אשת העסקים החטופה ובחתימתה. בהודעה נכתב כי היא מורה לו להעביר לחשבון בנק מסוים בבולגריה סכום של שלושה מיליון דולר וחצי, זאת ללא הסבר נוסף.

בתום חקירה מאומצת, החוקרים הגיעו למסקנה שהשתיים מוחזקות בדירת מסתור ברחוב הזוהר שבפתח תקווה, וכוחות מיוחדים של המשטרה נערכו סביב הבניין כדי לשחרר אותן. יומיים לאחר החטיפה, הוביל אחד החוטפים את השתיים לדירה אחרת כדי להקשות על המשטרה לאתרם. כל זאת לעיני מצלמות המשטרה שמתעדות את העברתן באיומי אקדח.

בלשי המשטרה ניצלו את ההזדמנות ועקבו אחר הרכב שנסע לכיוון צומת שמשון. עם הגיעם לצומת, השוטרים השתלטו על הרכב, עצרו את החוטפים וחילצו את החטופות ללא פגע. במקביל פרצו לוחמי המשטרה לדירה שבה שהו החטופות, ושחררו אותן.