קשישה מסתירה את פניה (רויטרס)
אלוסטרציה | צילום: רויטרס

עונש חמור נגזר הבוקר בבית המשפט המחוזי בחיפה על אנדרי יגנטייב, תושב העיר בן 28, שהורשע בתקיפת נשים מבוגרות ובסדרת פריצות. באופן חריג ביחס לתיקים שדנו בעבירות דומות, גזר בית המשפט שש שנות מאסר בפועל על יגנטייב.

כתב האישום מפרט שני ארועי שוד במהלכם חטף יגנטייב ארנקים מנשים ברחוב ושישה אישומים נוספים של התפרצויות למחסנים שונים בעיר. בשוד הראשון, חטף יגנטייב תיק מאישה בת 58 ברחוב בחיפה וכאשר נאבקה עמו הפיל אותה וגרם לה לחבלות. במקרה אחר, הוא גנב תיק מאישה בת 63, שוב באמצע הרחוב. יגנטייב, שהודה בעבירות המיוחסות לו, הורשע על פי הודאתו בפתח הדיון במשפטו.

"נשים נשדדות במרכז העיר לאור יום"

"ריבוי המעשים מחייב נקיטה בענישה מחמירה ומרתיעה. תופעות אלו של ריבוי עבירות רכוש גורמות לתחושת אבדן בטחונו של הציבור", הסביר השופט רון שפירא את החלטתו. "נשים נשדדות במרכז העיר לאור יום. רכושם של אנשים, בין אם בבתים ובין אם במחסנים, הופך הפקר. על מערכת אכיפת החוק להילחם בנגע זה, בין היתר בדרך של החמרה בענישה".

בנוסף למאסר, קבע השופט שפירא שנת מאסר נוספת על תנאי ופיצוי של 35,000 שקלים לקורבנות העבירות של יגינטייב. בית המשפט התחשב בגילו הצעיר ובעברו הבעייתי של הנאשם, שסולק בילדותו מבית הוריו והידרדר לסמים, והמליץ לשירות בתי הסוהר לשלב את העבריין בטיפול גמילה מסמים במקביל לריצוי העונש.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק