התהודה הציבורית שעוררה הכוונה להרשיע את מזל בר-אושר, שדקרה לפני כשנה את שכנתה טלי עטר באשדוד וגרמה למותה ולמות התינוק שנשאה ברחמה, בהפסקת היריון בלבד ולא בהריגה - עשתה את שלה. בר-אושר הורשעה במסגרת עסקת טיעון ברצח באחריות מופחתת ובהריגת התינוק.

נציגי הפרקליטות הפתיעו היום את יושבי אולם הדיונים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בהסדר טיעון מתוקן עם הנאשמת - כשבמרכזו יוחמר, בהתאם לדרישת המשפחה, סעיף האישום הנוגע למות העובר - להריגה. תחילה התכוונו לייחס לה עבירת הפסקת היריון בלבד.

עטר הייתה בחודש השמיני להיריונה בזמן התגרה בינה לבין שכנתה הנאשמת, שבשיאה נדקרה הראשונה ומתה. התינוק שנשאה מת ארבעה ימים לאחר מכן. בסנגוריה הציבורית טענו לאורך כל התנהלות המשפט כי לא מדובר בהריגה, כי אם - כאמור - בהפסקת היריון - ולכן, התעורר קושי גדול לקבל את הסדר טיעון כה שונה בתוכנו שבמסגרתו תידרש בר-אושר להודות בעצמה בהריגת התינוקת.

בשל מורכבותה הרבה של הסוגיה, יצאו השופטים בתיק להפסקת כדי לדון בצעדיהם ובהשלכות הצפויות של הפסיקה, אך בסופו של דבר הוחלט לקבל את ההסדר לפי תוכנו החדש. כחלק מעסקת הטיעון קוצר עונש המאסר ל-24 שנים.

הסדר הטיעון המקורי: 25 שנות מאסר על הפסקת היריון

לפי פרטי הסדר הטיעון המקורי, אמורה הייתה מזל בר-אושר להישלח ל-25 שנות מאסר. משפחתה של בן-עטר הגיעה זועמת לבית המשפט וטענה: "לא יכול להיות שהרוצחת תשב רק 25 שנה על רצח שני אנשים – גם טלי וגם התינוק שהיה בבטנה". בני המשפחה כועסים מאד על הפרקליטות שחתמה על הסדר הטיעון, ואמרו: אנחנו נעשה הכל למנוע את עסקת הטיעון הזאת.

"מה זה יכול להיות? זה לא בנאדם? תסתכל עליו תגיד לי אם זה לא בן אדם? חוצפן!", צעקה היום בבית המשפט איריס מרציאנו, אחותה של טלי בן-עטר ז"ל, לעבר עורך הדין המייצג את הנאשמת ברצח, מזל בר-אושר, כשהיא מחזיקה בידה את תמונתו של תינוקה של טלי.

"שמישהו יסתכל ויגיד לי שזה לא בן אדם", הוסיפה מרציאנו בזעם. "לא מספיק שהיא רצחה אותו, המפלצת בדם קר, והיא ידעה שיש תינוק חי, אחר כך באה מדינה שלמה ואומרת שהוא לא בן אדם".

רוצים לקבל עדכונים ממשפטה של בר אושר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רצח טלי בן-עטר - סיקור מיוחד:

האחות: "גרונה של טלי שוסף כמו צאן לטבח"

הדוקרת במשטרה: מצטערת - אבל לא מתחרטת

השכנה: "ככה לרצוח בגלל לכלוך במדרגות?"

עדי ראייה: "היא נרצחה לעיני ילדיה"

רצח באשדוד: אשה הרה נדקרה בסכין מטבח