לא חושש מהעיתונאים: למרות הנוכחות המסיבית של כלי התקשורת והעיתונאים שהמתינו משעות הבוקר המוקדמות מחוץ לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נשיא המדינה לשעבר משה קצב בחר להיכנס לאולם בדרך הראשית.

עשרות צלמים ועיתונאים ליוו את הנאשם לאולם 606 של נשיאת בית המשפט המשפט המחוזי דבורה ברלינר. קצב צעד לצד פרקליטיו ונכנס לאולם בחיוך. האדם הראשון שפגש באולם בית המשפט היה בנו הצעיר אריאל. קצב בחר להתעלם מכל העיתונאים, למעט גדעון לוי - שזכה ליחס מיוחד מקצב וזכה לברכת בוקר טוב. "אתה היחיד שמגיע לו בוקר טוב מיוחד היום", אמר קצב.

שלב קריאת הכרעת הדין היה מתוח במיוחד. השופטים לא פתחו בזיכוי והחלו לפרט את הנימוקים להעדפת גרסתה של א', שהייתה לטענתם מבוססת ואמינה בניגוד גמור לגרסתו של קצב. בנו של קצב סירב להשלים עם הדברים וזעק לעבר השופטים: "זה לא נכון!".

משה קצב יצא כבר לפנות בוקר מביתו בקריית מלאכי בדרך לבית המשפט המחוזי בת"א, כשעמו ברכב אחיו, ליאור קצב, ובנו הצעיר אריאל. קצב סירב לענות לשאלות חדשות 2 ביציאה מביתו. גילה, רעייתו של קצב, בחרה להישאר בבית ולא להגיע להכרעת הדין.

השופטים ג'ורג' קרא, מרים סוקולוב ויהודית שבח יקריאו את החלטתם באולם 606 בבית המשפט המחוזי בתל אביב. ההחלטה פרוסה על גבי 25 עמודים. באולם ממתינים עשרות עיתונאים. תכונה רבה נרשמה שם עם כניסתו של פרקליטו של קצב, אביגדור פלדמן, לאולם.

השופטים יקבעו האם הנשיא לשעבר אשם או זכאי בביצוע אונס ועבירות מין בשלוש נשים שעבדו תחתיו. קצב נאשם בביצוע שני מעשי אונס ומעשה מגונה בכוח בא' ממשרד התיירות, בביצוע מעשה מגונה ובהטרדה מינית של ל', שעבדה בלשכתו בזמן שכיהן כנשיא. בנוסף הוא מואשם בהטרדה מינית של ה' מבית הנשיא וכן בעבירות של הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט.

סעיפי האישום נגד קצב:

אונס ומעשה מגונה, א' ממשרד התיירות - על פי כתב האישום, במהלך אפריל 98' הגיע קצב לדירתה של א'. כשנכנסו יחד לדירה, נצמד קצב אל גופה אך היא עצרה אותו. באותו החודש בלשכתו של קצב, על פי כתב האישום, נגע קצב בחזה של א', הפשיט אותה בכוח מבגדיה, משך אותה לרצפה ואנס אותה. ביוני 98', כך על פי האישום, קצב אנס אותה שוב בפגישה במלון פלאזה בירושלים.

הטרדה מינית, ה' מבית הנשיא - על פי כתב האישום, במהלך נובמבר 03' חיבק קצב את ה' חיבוק ממושך והצמיד אותה אל גופו, זאת בבית הנשיא. מעשה זה חזר על עצמו כמה פעמים בלשכתו של קצב.

מעשה מגונה והטרדה מינית, ל' מבית הנשיא - על פי כתב האישום, נהג קצב לומר לל' כי היא "חמודה ויש לה עיניים יפות". באחת ההזדמנויות צבט אותה קצב בלחייה, וביום הולדתו ה-60 חיבק אותה ממושכות בלשכתו בבית הנשיא.

הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט, ל' מבית הנשיא - על פי כתב האישום, לאחר חקירתה של ל' במשטרה, זימן אותה קצב ללשכתו וניסה לשוחח עמה על הגירסה שנתנה במשטרה.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר דינו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב

נאום האימים: קצב נגד ערוץ 2