סרטן בגלל המסוק? | צילום: רויטרס

חייל צה"ל ששירת בחיל האוויר תבע את משרד הביטחון, לאחר שלטענתו כתוצאה מהיחשפות לדלק ולשמנים במסגרת תפקידו כטכנאי מסוקים הוא חלה בסרטן העור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתחילת שנת 2008 שובץ החייל, לאחר שסיים טירונות, בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ. במסגרת שירותו ובמהלך עבודה שגרתית, הוא נחשף ובא במגע ישיר מדי יום עם שמנים ודלקים של מסוקי יסעור, שנגעו בגופו תוך כדי ביצוע תיקונים. הוא העיד כי לעתים נאלץ לשבת על הנוזל כדי לקבל גישה למערכות אותן תיקן במסוק.

לאחר מספר חודשים בתפקיד, החל החייל לגלות על גופו סימנים בצורת עיגולים לבנים בולטים, ובמקום בו הופיעו הוא סבל גם מנשירת שיער. לאחר שסימנים אלה הלכו והתרבו הוא פנה לבדיקה רפואית ותוצאות בדיקת ביופסיה שנערכה לו גילו שהוא חולה בסרטן העור.

"יש קשר בין הסרטן לחומרים אליהם נחשף"

בחודש אפריל 2009 הוא שוחרר מצה"ל בשל המחלה. החייל ובאי כוחו טוענים, בהסתמך על חוות דעת של רופא מומחה, כי מה שגרם לו לחלות בסרטן היו אותם שמנים ודלקים אליהם נחשף בשירות. עו"ד לימור בריק ממשרדו של עו"ד אלי סבן, המתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון, הגישה תביעה בנושא לאגף השיקום של משרד הביטחון בשם החייל.

אין תמונה
עו"ד לימור בריק

עם זאת, קצין התגמולים באגף השיקום של משרד הביטחון דחה את התביעה בנימוק כי אין קשר סיבתי בין תנאי שירותו לפרוץ מחלת הסרטן בה לקה. "בנושא הוגש ערעור לבית המשפט אליו צורפה חוות דעת של מומחה רפואי שקבע כי יש קשר בין מחלת הסרטן לחשיפה לחומרים איתם עבד במסגרת תפקידו כטכנאי מסוקים", אמרה בתגובה לחדשות 2 באינטרנט עורכת דינו לימור בריק. "בימים אלה אנו ממתינים להחלטת בית המשפט".