אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
החשודים בהארכת מעצרם | צילום: חדשות 2

הפרקליטות הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד אב ובנו לאחר שניסו לפגוע בקצין הקישור לעדות הנוצריות במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבן זכי אבו זערור ואביו, אברהים אבו זערור הם בעליה של חנות צילום ליד כנסיית הקבר בעיר העתיקה מזה שנים רבות. לפי כתב האישום, לאחרונה, פרץ ויכוח בינם לבין קצין המשטרה ג'וני כסבארי, האחראי בין היתר על שמירת הסטטוס קוו בין זרמי הנצרות השונים במתחם כנסיית הקבר.

"אם מישהו ינסה לפגוע בפרנסה שלי, אני מפרנס 36 נפשות, אני אחסל אותו", איים לפי כתב האישום באחת הפעמים האב על השוטר בויכוח שפרץ בין השניים. בהזדמנות אחרת אמר: "כל מי שינסה לפגוע בפרנסה שלי אני אוריד אותו".

7,000 שקלים - בתמורה לפגיעה בקצין

הסכסוך התמשך ובשלב מסויים מואשם הבן כי החליט לפגוע בקצין המשטרה כדי להרחיק אותו ממתחם כנסיית הקבר. אז נכנס לתמונה סוכן משטרתי. הבן, זכי אבו זערור, נפגש עם האיש, מבלי לדעת כי מדובר בסוכן, בבית הקפה "נאמן" ברחוב יפו וסיפר לו על הסכסוך עם כסבארי - שלטענתו פוגע בפרנסה של משפחתם.

הוא ביקש מהסוכן כי יפגע בקצין המשטרה ובתמורה ישלם לו 7,000 שקלים. במעמד הפגישה מסר לו כבר 100 שקלים, ביקש ממנו כי לא יספר לאיש מתי הוא מתכוון לפגוע בקצין הקישור ושלח אותו לדרכו.

לפי כתב האישום, בין הבן לסוכן המשיך להתנהל קשר טלפוני, כשהאב ממשיך ומברר מתי תצא הפעולה אל הפועל. הסוכן אף שלח לאבו זערור תמונה של הקצין וזה אישר כי מדובר ביעד.

כדי לאסוף ראיות אודות כוונותיהם של הנאשמים הוציאה המשטרה הודעה, לפיה קצין המשטרה נדקר ואושפז בבית החולים במצב בינוני-קשה, אלא שההודעה הייתה מבוימת והשוטר הוחזק באותו הזמן בחדר מבודד תחת שמירה.

בינתיים, נפגש הסוכן שוב עם הבן וזה העביר לידיו 2,000 דולר מתוך הנחה כי מימש את הסיכום בינהם ופגע בקצין המשטרה. מצלמה נסתרת תיעדה את הבן כשהוא משלם לסוכן המשטרתי והאב ובנו נעצרו. 

הבן מואשם בביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע , חבלה בכוונה מחמירה וכנגד אביו אבראהים אבו זערור עומד אישום בגין איומים.