דנציגר יחליף את אפי נוה?
"שוקלים להעמיד לדין את אפי נוה" | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

פרקליטות המדינה שוקלת להעמיד לדין בכפוף לשימוע את יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה, שנתפס בנתב"ג בזמן שסייע לאישה לעבור את הגבול מבלי להעביר את הדרכון. נוה חשוד בביצוע עבירות של קשירת קשר לעוון, יציאה מישראל וכניסה לישראל שלא כחוק בצוותא, וקבלת דבר במרמה בצוותא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כשבועיים פורסם במהדורה המרכזית כי מסתמן שיוגש כתב אישום נגד נוה. מחומר החקירה עולה כי נוה ואישה שהיתה עימו החליטו לצאת יחד לחו"ל וקשרו קשר להסתיר ולהעלים במרמה ושלא כחוק את יציאתה וכניסתה של האישה לגבולות ישראל ולמנוע במרמה ושלא כחוק את תיעוד הכניסה והיציאה הרשמיים ברישומי המעברים.

על פי החשד, נוה הזדהה בעמדה הממוכנת המוציאה אישור מעבר ליוצאים לחו"ל, וקיבל את אישור המעבר. לעומת זאת האישה שיצאה עמו, לא הזדהתה בעצמה, לא בפני בקר גבולות ולא בפני עמדה ממוכנת וממילא לא קיבלה את האישור.

בקרית תפסה את נוה והאישה
בקרית תפסה את נוה והאישה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2עם קבלת האישור נוה מסר אותו לידי האישה, והיא עברה בשער המעבר באמצעותו. במקביל, נצמד נווה אל גבה של אישה אחרת שעברה בשער המעבר באמצעות האישור שלה, נצמד אליה והצליח לעבור בשער יחד איתה.

על פי החשד, השניים פעלו באותה הצורה גם שחזרו לישראל, אך הפעם נוה נצמד לאישה שחזרה עמו. באופן זה הוסתרו והועלמו לכאורה יציאתה וכניסתה של האישה מישראל ולישראל ונמנע תיעודן הרשמי בתיעוד המעברים, וזאת במרמה ושלא כחוק.

נוה והאישה נתפסו על ידי בקרית גבול שהוצבה ליד שערי המעבר והבחינה בהתנהלותם. הבקרית ניגשה אליהם, ותשאלה אותם תשאול ראשוני בנושא. במהלך התשאול השניים טענו כי אינם יודעים במה מדובר ונוה אף טען בפני הבקרית בכזב שכלל אינו מכיר את האישה.