פגיה (אילוסטרציה) (צילום: filmfoto, 123RF)
פגיה (אילוסטרציה) | צילום: filmfoto, 123RF

א' התינוקת הספיקה לחיות רק ארבעה חודשים לפני שחיידק אלים תקף את ריאותיה וגרם למותה. א', שנולדה כפגה, נפטרה שעות אחדות אחרי ששוחררה לביתה מבית החולים סורוקה. כעת הוריה תובעים מיליוני שקלים משירותי בריאות כללית, הבעלים של בית החולים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מהתביעה, שהגישו ההורים באמצעות עורך הדין ארן אמיר ממשרד גוטמן-אמיר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, עולה כי בתחילת 2017 התינוקת, שנולדה בשבוע ה-26 וחצי להיריון אימה, שוחררה מהפגייה כשהיא סובלת מסיבוכי פגות אופייניים ומחלת ריאות כרונית. לטענת רופאיה, היא שוחררה "במצב משביע רצון".

ביום מותה, כחודש לאחר השחרור מבית החולים, הפעוטה הובאה בשעות הבוקר למרפאת קופת חולים בשל חום גבוה ושלשולים. לאחר שנבדקה רופא הילדים בקופה הפנה אותה למיון ילדים בסורוקה.

עורך הדין ארן אמיר (צילום: ענבל מרמרי, חדשות)
עורך הדין ארן אמיר | צילום: ענבל מרמרי, חדשות

בכתב התביעה טוענים בני המשפחה כי א' שוחררה מבית החולים לאחר כשלוש שעות בלבד, מבלי שנעשו לה בדיקת דם או צילום חזה, תוך ביטול החום הגבוה שדווח על ידי ההורים שמדדו 39.8 מעלות. בשעות הערב של אותו יום אימה של א' מצאה אותה במיטתה כשהיא ללא רוח חיים.

בנתיחה שלאחר המוות נמצאו בדמה של א' זיהום שנגרם כתוצאה מחיידק הקלבסייאלה, שמקורו בריאותיה של התינוקת ושהתפשט לכל רחבי גופה. הוריה תובעים פיצוי של מיליוני שקלים בין היתר בגין נזק לא ממוני שנגרם לתינוקת ולהוריה עקב אובדן חיים והפסד שכר מאז הטרגדיה.

"מדובר במקרה טראגי בו תינוקת בת 4 חודשים מתה מוות מיותר שניתן היה למנוע אותו בקלות, אילו צוות בית החולים היה נותן דעתו לפגותה ולרקע הרפואי שלה, בטרם מיהר לשחררה חזרה לביתה", מסר עו"ד ארן אמיר שמייצג את המשפחה. "שחרור התינוקת אף מבלי לבצע בדיקות דם וצילום חזה והתייחסות לדיווח ההורים על חום של כמעט 40 מעלות, כאל 'חום סביבתי' בחודש פברואר בערד, אינו עומד באף סטנדרט רפואי".

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "כתב התביעה הגיע בימים אלה, נלמד אותו ונגיב כמקובל כחלק מההליך המשפטי".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il