פרשת רצח תאיר ראדה - התפתחות נוספת: לאחר שניתוח ה-DNA משערה שנמצאה על גופתה של תאיר ז"ל פתח מחדש את קן הצרעות של הפרשה, מסתבר שבידי המשטרה יש 50 שערות נוספות שנמצאו על הגופה בזירת הרצח שלעולם לא נבדקו, זאת למרות שנגד רומן זדורוב שהורשע ברצח, אין ראיה מדעית אחת שקושרת אותו לזירה. עכשיו, בעקבות דרישה של פרקליטו של זדורוב - השערות יבדקו.

ההתפתחות בחקירת רצח תאיר ראדה - גילוי שערה על הגופה בעלת DNA שמתאים לפרופיל של א"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק - הסיקור המלא:

זדורוב לחופשי? "יותר מספק סביר"

תיק ראדה: כך נולדה הראיה החדשה

השופט יורם דנציגר, שקרא לזכות את זדורוב: "נעל שלא מתאימה, סכין שלא נמצאה"

א"ק מגיבה: אין לי קשר לרצח תאיר ראדה

אילנה ראדה בהצהרה לתקשורת: חכו עם שחרור זדורוב

פרקליטו של א"ח: "הראיה מחזקת את הגרסה שא"ק רצחה"

אילנה ראדה: "לזה ייחלתי 12 שנה"

פרסום ראשון: התפתחות דרמטית בחקירת רצח תאיר ראדה

הפרקליטות: "השערה לא שייכת בהכרח לא.ח"

פרשת ראדה: "הפרקליטות עושה ספין"

השערות הנוספות שהיו בידי הפרקליטות מעולם לא נשלחו לבדיקה או ניתוח. נשאלת השאלה מי יממן את הבדיקה. שכן, עלות בדיקת כל שערה במעבדה מיוחדת בארה"ב היא למעלה מ-1,000 דולר.

כבר ב-2007 המשטרה שלחה 9 שערות למעבדה המיוחדת, אך אחרי שהמעבדה בדקה 5 שערות מז"פ הורה להפסיק את הבדיקה מסיבה לא ידועה. 

 

תאיר ראדה ז
הפרשה שלא מתסיימת | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

מוקדם יותר היום הפרקליטות הודיעה כי ערכה דיון בתיק הרצח. בדיון בלשכת פרקליט המדינה שי ניצן השתתפו נציגים מהפרקליטות ומהמשטרה והם דנו בממצאים הראשוניים שהתקבלו מהמכון לרפואה משפטית, שם נותח ה-DNA של שערה שנמצאה על גופתה של ראדה.

"הישיבה עסקה בהערכת הממצאים הראשוניים של הבדיקה המיטוכונדריאלית", נכתב בהודעת הפרקליטות בנושא. בנוסף לממצאים הקודמים דנו המשתתפים גם בתוצאות הבדיקה הנוספת שנערכה ביוזמת המכון ביום שישי האחרון עם מומחה ישראלי מוביל בתחום, אשר השווה את הממצאים למאגר ישראלי. בישיבה נבחנה השאלה מהי משמעות ממצאים ראשוניים אלה לעת הזו.

בתום הדיון, סוכם כי יש להמתין לקבלת חוות הדעת המלאה והכתובה של המכון, על מנת שניתן יהיה לבצע בחינה מעמיקה של הממצאים המלאים, להבין את משמעותם הראייתית ולהחליט על פעולות נוספות ככל שיהיה בכך צורך.

הדרישה של א
האם הראיות החדשות יפתחו הכל? | צילום: מתוך "צל של אמת", ערוץ 8, HOT‎, חדשות

כבר עם חשיפת גילוי הראיה, חילוקי דעות קשים התפתחו בין הפרקליטות למכון לרפואה משפטית אודות השערה שנמצאה על בגדיה של תאיר ראדה. במכון לרפואה משפטית טוענים כי מדובר בראיה משמעותית ואילו בפרקליטות טוענים כי מדובר בספין. עורך הדין של זדורוב תקף באולפן שישי את עמדת הפרקליטות: "כמו אישה שבורחת מבשורה". גם פרקליטו של א.ח הגיב לממצאים: "גרסתו מקבלת חיזוק כראיה מדעית".

בפרקליטות טוענים שהמשקל של הראיה החדשה הוא אפסי משום שמומחה של המכון נפגש עם הצוות ואמר שהשערה יכולה להתאים לחצי אחוז מהאוכלוסיה ואילו במכון לרפואה משפטית טוענים כי מדובר בחצי אחוז מהשושלות בישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו