המתלוננת טוענת:
ניסים מור, ארכיון | צילום: פלאש 90 אורי לנץ, חדשות

בחודש אפריל האחרון גזר בית המשפט עונש של 4 חודשי מאסר על הסמפכ"ל לשעבר ניסים מור, לאחר שהורשע והודה במסגרת הסדר טיעון בהפרת אמונים והטרדה מינית. כעת הגישה אחת המתלוננות נגד מור כתב תביעה אזרחי - ובו היא דורשת פיצויים בסך 620 אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כפי שעולה מהרשעתו של הנתבע, הנתבע הוא האחראי לכל הנזקים שנגרמו לתובעת בגין הפגיעה בה, בגין הסבל הבל יתואר שנגרם לה ובגין נכותה הנפשית אשר נותרה לה כתוצאה ממעשיו", נכתב בכתב התביעה. "מעשיו של הנתבע הם הסיבה הישירה והבלעדית לכל הנזקים שנגרמו לתובעת".

עוד נכתב בכתב התביעה כי "התובעת תטען כי הנתבע, אשר הודה בכל העבירות המיוחסות לו בכתב האישום חייב לפצותה בגין כל נזקיה, הנפשיים והפיזיים, העקיפים והישירים כאחד ללא יוצא מן הכלל. התובעת תטען כי הנתבע הפר כל חובת אמון מוכרת וידועה וניצל אותה, תוך דריסת כבודה, רצונה הפרטי או צנעת הפרט שלה. הנתבע פגע באוטונומיה על גופה תוך רמיסת כבודה".

המתלוננת טוענת בכתב התביעה כי אין שום סכום כספי שיכול לפצותה ולהשיב אותה למצבה טרם מעשיו של הנתבע, וכי אין עונש מספיק חמור שיוטל על הנתבע ויהווה 'גמול' ראוי למעשיו. "עם זאת עותרת התובעת לבית המשפט בכדי שיפסוק את סכום הפיצוי הראוי ויעריך את נזקיה, ככל שהם ניתנים להערכה, וישיב את מצבה לקדמותו, ככל שהדבר ניתן".

עו
עו"ד יונית נחום | צילום: דורון לצטר

עו"ד יונית נחום המייצגת את הקצינה מסרה בתגובה: "מצער שאדם אשר היה בתפקיד השני בחשיבותו במשטרת ישראל, תיכנן וביצע הטרדות מיניות ממושכות במרשתי תוך ניצול מרותו מחד וחולשתה מנגד. כולי תקווה כי המשטרה- הגוף האמון על אכיפת החוק, תמשיך להוקיע מקרבה את אלו שסרחו וכי מרשתי תזכה לפיצוי הולם אשר יאפשר לה לפתוח דף חדש בחייה עם הפנים קדימה".