ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, התייחס היום (חמישי) במהלך ריאיון ליונית לוי ב"מהדורה המרכזית להחלטת בג"צ מהבוקר לפיה המרכולים בתל אביב יישארו פתוחים בשבת. "ישראל הדמוקרטית נמצאת תחת מתקפה", טען ראש העיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חולדאי אמר כי המחאה שהתעוררה מטעם בעלי המרכולים בעיר לא נבעה מטעמים סוציאליים וטען כי הייתה להם אפשרות לפתור את הדברים. "העיר הייתה חופשית בעבר ותמשיך להיות חופשית", אמר חולדאי. "164 בתי עסק לא פוגעים בשוויון ולא שום דבר".

בהמשך התייחס חולדאי גם למעמד של הסיעות החרדיות במועצת העירייה והלין על כך שאין התייחסות לבתי עסק מחוץ לתל אביב שפועלים בשבת ואינם זוכים לביקורת. "החרדים לא צעקו ולא צועקים על מתחם געש, מתחם ביל"ו, גן שמואל ועוד אלף ואחד מקומות שפתוחים בשבת", ציין. "הסיעות הדתיות היו בקואליציה בתל אביב וחיו עם העובדה שיש פה חייה ותן לחיות".

בסוף דבריו טען ראש העיר הוותיק כי מתקיימת מתקפה על הערכים הדמוקרטיים במדינה. "ישראל הדמוקרטית נמצאת תחת מתקפה של אוטוקרטיה", אמר חולדאי. "הדבר שהכי מצער אותי מכל פס"ד הזה הוא אמירתם של שני שופטי עליון דתיים שלא התייחסו לחוק הישראלי אלא מצאו לדבר על דעתם האישית".