כשבועיים לאחר התקיפה האלימה בבית החולים איכילוב, שתועדה במצלמות האבטחה, הוגשו הבוקר (ראשון) כתבי אישום נגד חמישה מהעצורים, בהם הדוגמנית הצעירה בת ה-19 אליה קדוש. בפרקליטות דרשו לעצור ארבעה מהנאשמים עד תום ההליכים וגינו את המעשה: "אלימות כלפי אנשי הצוות הרפואי הפכה מכת מדינה באופן המחייב מלחמה והוקעה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארבעה עצורים בעלי עבר פלילי - רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב - מואשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית. קדוש בת ה-19, שלדברי המשטרה שלחה את בן זוגה העבריין דודו אמויאל וחבריו "לנקום" על היחס שקיבלה בבית החולים, הואשמה בעבירות איומים ותקיפת שוטרים. אמויאל נמלט מהארץ  והוצא נגדו צו מעצר.

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב את כתב האישום החמור: "ב-28.9 בשעה 01:00 לערך הגיעה קדוש מלווה במיסייב לבית החולים איכילוב בתל אביב לצורך קבלת טיפול רפואי. במהלך שהותה במיון בית החולים החלה קדוש לגדף ולצעוק על הצוות הרפואי, בטענה כי אינה מטופלת כראוי".

הנאשמים בדיון בביהמ
הנאשמים בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

"בעלי היה מפרק אותם"

בפרקליטות טוענים כי הכוח שהופעל נגד קדוש נועד למנוע ממנה לתקוף את הצוות: "אחד המאבטחים הרחיק את קדוש מדלפק המיון, במטרה למנוע ממנה לתקוף את מי מהצוות הרפואי, וזאת לאחר שהבחין כי ניסתה למשוך את שפופרת הטלפון מידיה של אחות במיון".

לפי כתב האישום, בשלב זה השמיעה קדוש איומים מפורשים: "בעוד המאבטח אוחז בה, פנתה קדוש אל מיסייב ואמרה לו :'למה אתה לא מחזיר לו? אם בעלי היה פה הוא היה מפרק אותם' וכן איימה על הצוות הרפואי והמאבטחים באומרה: 'חכו מה יהיה לכם כשבעלי יגיע לפה'".

תרצה עבודות שירות בלבד, אליה קדוש
הואשמה בעבירות חמורות. אליה קדוש | צילום: חדשות 2

באותו לילה, בשעה 02:48, הגיעו מיסייב, ביטון, אלפסי ויוספוב עם אמויאל לבית החולים: "לאחר שאיתרו את המאבטח בכניסה, צעק אמויאל 'מי ה-****** שנגע בבת הזוג שלי?' ואף איים על המאבטח באומרו: 'אני השטן שלך, חכה חכה, לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ'". לאחר מכן החלו לתקוף את המאבטח, להפיל אותו לרצפה ולהמשיך לבעוט בו - וגם להכות את שני המאבטחים הנוספים.

לאחר שתקפו את המאבטחים, נמלטו החמישה מהמקום: קדוש עוכבה על ידי שוטרים בחשד לקשר לאלימות שאירעה כלפי המאבטחים. "קדוש ניסתה לעזוב את שטח המיון ולא נענתה להוראותיה של אחת השוטרות, תוך שהתקרבה אליה באופן מאיים וקראה לעברה כינויי גנאי וקללות. כאשר ביקשו לאזוק אותה תקפה קדוש את השוטרת, תחילה באמצעות שתי מכות אגרוף לכיוון פניה ולאחר מכן החלה לנשוך, לשרוט את השוטרת בפניה ולירוק עליה. בהמשך ניסתה קדוש גם לתקוף את השוטרים באמצעות בעיטות עד שנאזקה ברגליה".

עו"ד לבנת מלמד מהפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של מיסייב, ביטון, אלפסי ויוספוב עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם, וגם להורות על הארכת תנאי מעצר הבית ויתר תנאי השחרור שנקבעו בעניינה של קדוש, עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה.

מתוך תיעוד הקטטה האלימה
מתוך תיעוד הקטטה האלימה | צילום: דוברות איכילוב

בפרקליטות ציינו כי ארבעת הנאשמים מלבד קדוש "ממלאים פיהם מים ושומרים על זכות השתיקה, לרבות בדבר נוכחותם במקום הארוע, כך גם כאשר מוצג בפניהם סרטון מצלמות האבטחה". עוד טענו בפרקליטות כי "התנהלותם האלימה, הבריונית ומשולחת הרסן משתקפת הן בסרטון מצלמות האבטחה והן בהודעות הצוות הרפואי, המלמדים על מידת האלימות והאכזריות אשר הופעלה כלפי כלל המאבטחים".

על עדותה של קדוש אמרו במשטרה: "מלאה חצאי אמיתות": קדוש הודתה במהלך החקירה כי ייתכן שנהגה באופן אלים וכי קיללה את הצוות הרפואי: "כל אוצר מיני הקללות יצא לי מהפה". בנוגע לעימות עם השוטרת אמרה קדוש כי ייתכן שתקפה אותה מכיוון שהיא "יותר מדי חשה את עצמה" - וייחסה את התנהגותה למצבה הרפואי ולהתנהגות הצוות הרפואי כלפיה.