זינוק של 50% במספר הנשים המסורבות
ייבא נשים, סרסר בהן ואנס אותן | צילום: רויטרס, חדשות

סחר בנשים לצרכי זנות - ואנס אותן: פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד דימיטרי איסקוב, בן 36 מחולון, בגין אונס (ריבוי עבירות), סרסרות למעשי זנות, גרימה לעזיבת מדינה לשם זנות, הבאת אדם לשם עיסוק בזנות ועבירות נוספות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רותי שביט -אושרי, לאורך חודשיים במהלך שנת 2015 ניהל איסקוב עסק שתכליתו הבאת נשים ממדינות מזרח אירופה, לשם אספקת שירותי מין בישראל. לצורך כך, הוא יצר קשר עם הנשים, בין באמצעות פרסום באתרי אינטרנט במדינות המוצא ובין על בסיס שיצא שמם למרחוק, ולאחר שהבהיר את תנאי העסקה של הנשים, תחת ניהולו ביחד עם שותפיו - בהם גם אחותו, אוקסנה. הנאשמים הנחו את הנשים כיצד עליהן לנהוג בביקורת הגבולות, על מנת שלא יעוררו חשד. איסקוב פעל במשך תקופה של חודשיים, כאשר הנשים הובאו לפרקי זמן של כשבועיים עד חודש ימים.

עם הגעתן לישראל, נאספו הנשים משדה התעופה, נלקחו על ידי שותפיו של איסקוב לבית המרקחת על מנת לקנות קונדומים, חומרי סיכה ומוצרים נוספים שישמשו לאספקת שירותי המין. לאחר קניית המוצרים פוזרו הנשים בשש דירות שונות ששכרו איסקוב ושותפיו ברחבי בת ים. פרסום שירותי המין נעשו באמצעות צילומים חושפניים של הנשים ולאחר שקבע איסקוב על בסיס התמונות את המחיר אותו יגבו הנשים עבור שירותי המין. איסקוב תיאם עבור הנשים לקוחות וגבה כמחצית מן התשלומים שקיבלו הנשים עבור שירותי המין שסיפקו. בנוסף, נדרשו הנשים לשלם שכר דירה עבור שהותן בדירות (3500-4000 ש"ח) אותן לא הורשו לעזוב עד פדיית חובותיהן אל איסקוב.

לא רק סרסרות: הנאשם תקף ואנס שתיים מהנשים

עוד על פי כתב האישום, בשני מקרים, ניצל הנאשם את מעמדו ביחס לנשים - תקף ואנס אותן. במקרה הראשון, שוחח הנאשם עם המתלוננת ומסר לה כי הוא מגיע לדירה על מנת לצאת עמה למסעדה. בשובם מן המסעדה אל הדירה, ניסה הנאשם להרים את שמלתה של המתלוננת שהתנגדה וניסתה להדוף אותו. בתגובה אחז בה הנאשם בחוזקה ואנס אותה. לאחר שהצליחה המתלוננת להשתחרר מאחיזתו, משך הנאשם בחוזקה בשיערה ואנס אותה שוב. לאחר שבוע הועברה המתלוננת לדירה אחרת, אותה לא הורשתה לעזוב עד אשר שילמה לנאשם חוב על סך 8,000 שקלים.

במקרה השני, ביום בו הגיעה המתלוננת לישראל, לקח אותה הנאשם אל בית קפה, שם נישק אותה למרות התנגדותה. הנאשם ליווה את המתלוננת לדירה בה היא אמורה לשהות, שם הורה לה לשבת לידו, אמר לה לעשות כרצונו והכה אותה בפניה. לאחר מכן התפשט הנאשם, הפשיט את המתלוננת ואנס אותה. לאחר מכן ביקשה ממנו המתלוננת להתלבש. הנאשם אישר לה והורה לה להשכב לידו, אז הפשיט אותה שוב, אילץ אותה לקיים עמו יחסי מין והכה אותה כשבכתה, תוך שהוא מורה לה 'להראות שהיא נהנית'.

כלא והתעלל בה, אילוסטרציה
שתי נשים נאנסו וחששו מהנאשם. אילוסטרציה | צילום: RF123, חדשות

לאחר האירוע, ביקשה המתלוננת מהנאשם לעזוב תוך שהיא מבטיחה לא לספר לאיש על המקרה. בתגובה, הנאשם אנס אותה שוב. לאחר מכן שלחה המתלוננת הודעה לאחד משותפיו של הנאשם בבקשה לעזרה. כשראה הנאשם את ההודעה, הכה את המתלוננת באמצעות מכשיר הטלפון. בשעות הבוקר, עקב חששה מפני הנאשם, נלוותה אליו המתלוננת לבית הקפה ועם שובה אל הדירה, פנתה אל השכנים בבקשה לעזרה והזעיקה משטרה.

"העבירות המיוחסות למשיב הינן עבירות חמורות בטיבן ובנסיבותיהן, כאשר נסיבות ביצוען מעידות על מסוכנות המשיב, ומקימות נגדם עילת מעצר של מסוכנות כלפי שלום הציבור ובטחונו", מסרה עו"ד שביט-אושרי. "במשך תקופה של חודשיים ימים, פעל המשיב, ביחד עם שותפיו, בצורה מאורגנת ושיטתית, כרשת משומנת של הבאת נשים רבות אל תוך גבולות הארץ, בניגוד לחוק, במטרה לעסוק בזנות. מדובר במי שעברו תחת ידיו נשים רבות, אשר נקלעו למצוקה כלכלית בארץ מוצאן, והמשיב, ביחד עם שותפיו, "שינעו" את הנשים, לתקופות קצרות, כאשר בכל פעם שאחת יוצאת, אחרת באה בנעליה. המשיב אף הגדיל לעשות וביצע בשתי נשים עבירות מין תוך שימוש בכוח וניצול מצבן".