אסירי חמאס מעזה - לא זכאים לביקורים (צילום: מיכל פאתל / פלאש 90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: מיכל פאתל / פלאש 90, חדשות

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (שני) כתב אישום נגד שלושה חברים בארגון טרור, בגין עבירות ביטחון בהן: מגע עם סוכן חוץ, חברות בארגון טרור ואיסור הלבנת הון. בין הנאשמים אחמד חסן, פעיל חמאס בן 25 שכבר מרצה עונש מאסר בגין עבירות בטחון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לצד אחמד חסן נאשמים גם סעד אבו ורדה, בן 26 תושב עזה, השוהה בישראל שלא כדין ובלא היתר משנת 2011, ואימן סלהב, בן 42, מירושלים. על פי כתב האישום, העביר הנאשם סעד אבו ורדה כספים ממשכורתו למשפחתו בעזה בדרכים שונות, למרות שהיה מודע לכך שחל איסור על העברת כספים מישראל לרצועה מעל סכום של 12,000 שקלים ללא דיווח לרשויות.

כמו כן נטען כי במהלך חודש אוקטובר חסן יצר קשר עם סלהב, והנחה אותו להגיע לפגישה בנצרת עם אבו ורדה ולקבל ממנו סכום כסף גדול. את סכום הכסף אמור היה סלהב להעביר לעזה ולאסירים פלסטינים משוחררים ובתמורה יקבל סכום של 400 שקלים.

במעמד הפגישה בירר סלהב עם אבו ורדה האם יש ברשותו סכומי כסף נוספים אותם ירצה להעביר לרצועת עזה וכשהתברר שברשותו 50,000 שקלים נוספים, השניים סיכמו כי ניתן יהיה לבצע את העברת הכספים רק למחרת, והשניים קבעו להיפגש.

על פי כתב האישום למחרת הנחה שוב חסן את סלהב להגיע שנית לנצרת ולקבל את הכסף מאבו ורדה, ולאחר מכן לנסוע לג'נין על מנת להעביר את הכספים המיועדים כפיצוי לאסיר אשר שוחרר במסגרת עסקת שליט. זמן קצר לאחר מכן נעצר אימן סלהב באזור עפולה על ידי משטרת ישראל כשברשותו הכסף. היום כאמור הוגש נגד השלושה כתב אישום.