הורשע ברצח מאבטח, קורסונסקי
הורשע ברצח מאבטח, קורסונסקי | צילום: חדשות 2

"האופנובנק 2" הורשע: בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (חמישי) את גבי קורסונסקי, שכונה "האופנובנק 2", ברצח המאבטח יניב אנגלר ז"ל במהלך שוד סניף בנק הפועלים בבאר יעקב. בנוסף, קורסונסקי הורשע גם ב-14 מעשי שוד באזור המרכז תוך שימוש בנשק. קורסונסקי, שוטר מג"ב לשעבר בשנות ה-30 לחייו, ירה מטווח קצר בשנת 2011 באנגלר שחסם את כניסתו לסניף במהלך שוד בנק שביצע. לאחר השוד הקטלני, הסתתר במשך תקופה ארוכה, עד שנעצר בתום חקירה מורכבת ע"י המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי כתב האישום שלפיו הורשע, קורסונסקי ביצע באופן סדרתי, ייחודי ושיטתי 14 מעשי שוד באזור המרכז, תוך שימוש בנשק, בין השנים 2010-2012. הנאשם נהג להגיע לסניף הבנק שבחר לשדוד תוך שהוא מסתיר את פניו ולבוש בפרטי לבוש ייחודיים. במידה ונמצא בסניף הבנק מאבטח, נהג להשתלט עליו באיומי אקדח וליטול ממנו את נשקו - כך לפי כתב האישום בגינו הורשע.

בכתב האישום תואר דפוס הפעולה של קורסונסקי, שנכנס לסניף הבנק, ירה באמצעות האקדח שברשותו לכיוון התקרה, תוך שהוא מורה לכל הנוכחים בסניף לשכב על הרצפה. הוא דרש מעובדי הבנק למסור לו את הכסף שברשותם, ולעיתים נטל בעצמו כספים מקופות הבנק. לאחר ששלל השוד בידיו נמלט, לעיתים, באמצעות קטנוע גנוב.

חלק מדפוס הפעולה שלו היה חזרה לאותם סניפי בנק - פעם אחר פעם. שניים מהם שדד קורסונסקי אפילו שלוש פעמים: סניף מזרחי טפחות בראשון לציון וסניף בנק נוסף ברחוב רוטשילד בעיר. במשטרה כיוונו את המארבים מחוץ לסניפי בנק שאותם כבר שדד האופנובנק 2 וכך היה גם בסניף שבו נתפס - אותו כבר שדד בעבר.

לבש חולצה שיש רק 21 נוספות כאלה בארץ - ונלכד

במהלך השוד בו נרצח המאבטח יניב אנגלר ז"ל בכניסה לבנק הפועלים בבאר יעקב, אנגלר הודיע לקורסונסקי כי אינו יכול להיכנס לבנק עם קסדה לראשו וחסם בגופו את הכניסה. קורסונסקי לא נענה והחל להיאבק במאבטח במטרה להיכנס לבנק.

"בשלב זה, במטרה להיכנס לבנק ולבצע את השוד, ירה באנגלר באמצעות האקדח מטווח מגע, 3 כדורים לפחות", נכתב בכתב האישום. "אנגלר נפגע באורח קשה ביותר וקרס. אז, נטל המשיב את אקדחו, דילג מעליו בעודו מתבוסס בדמו, ונכנס אל תוך הבנק".

המשטרה הצליחה לעלות על עקבותיו של קורסונסקי, בין היתר, בעזרת עדויות וצילומים ממצלמות אבטחה בהם נראה השודד לבוש חולצה עם הדפס ייחודי. מבדיקה עלה כי רק 21 חולצות כאלה נמכרו בארץ, ובבדיקת הקבלות על קנייתן הצליחו במשטרה לצמצם את החשודים וכך לבסוף להגיע לקורסונסקי.

עורכי הדין אלון טנקג'י וחגית זכאי-סלע
עורכי הדין אלון טנקג'י וחגית זכאי-סלע | צילום: חדשות 2

לאחר מתן הכרעת הדין מסרו הפרקליטים, עורכי הדין אלון טנקג'י וחגית זכאי מפרקליטות מחוז מרכז: "בית המשפט הרשיע היום את גבי קורסונסקי בסדרה של מעשי שוד מזוין בסניפי בנק וברצח במהלך ביצוע אחד ממעשי שוד. מדובר בשודד סדרתי אשר פעם אחר פעם הגיע לסניפי בנק באזור תל אביב והמרכז וביצע בהם מעשי שוד. הנאשם הטיל את אימתו על האזור עד שלאחר חקירה מאומצת ומורכבת נתפס בעת ביצוע שוד בנס ציונה.

בהכרעת הדין אימץ בית המשפט את עמדת הפרקליטות וקבע כי הנאשם הוא אותו שודד אשר רצח את יניב אנגלר ז"ל, מאבטח שכל חטאו היה שניסה למנוע מהנאשם מלהיכנס לסניף בנק ולשדוד אותו. אנו מקווים כי ההרשעה היום תביא מעט מזור למשפחתו".