הודה בעבירות במסגרת הסדר טיעון
הודה בעבירות במסגרת הסדר טיעון | צילום: Miriam Alster/FLASH90

יוסף וסרמן, שכיהן עד לפני כשנה כמזכ"ל הסתדרות המורים, יישלח ל-4 חודשי מאסר - כך קבע היום (ראשון) בית המשפט המחוזי בתל אביב. וסרמן הורשע בחודש שעבר בשורת עבירות: שלוש עבירות מרמה והפרת אמונים, פגיעה בפרטיות, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על וסרמן נגזרו 4 חודשי מאסר בפועל בכליאה, 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 60 אלף שקלים. וסרמן הודה בעבירות שיוחסו לו במסגרת הסדר טיעון, שהושג בעקבות הליך גישור. המשפט כנגד נאשמים נוספים בפרשה מהסתדרות המורים עודנו מתנהל.

על פי כתב האישום המתוקן בו הודה וסרמן, הוא ניצל את כוחו ושליטתו בהסתדרות המורים ובגורמים הקשורים אליה, וקיבל מאחראית במנהל תיירות ונופש טובות הנאה בדמות מימון חלקי של חופשות פרטיות. וסרמן גם גרם להסתדרות המורים לשלם חוב בגובה 36,112 שקלים שנפסק לו על ידי בית המשפט במסגרת תביעות דיבה הדדיות בין הסתדרות המורים ווסרמן לבין גב' ענת שניידר.

במקרה אחר וסרמן ביקש את אישור ההנהלה המצומצמת בהסתדרות המורים להגיש קובלנה פלילית נגד שני עיתונאים וכלי תקשורת, בעקבות פרסומים נגדו ונגד ההסתדרות. למרות שנקבע כי וסרמן יממן מכיסו הפרטי את עלויות הייצוג הנוגעות לדברים שנכתבו עליו ועל יוסי אפרת באופן אישי, שילמה ההסתדרות את שכר הטרחה כולו בעבור הכנת טיוטות בהליכים המשפטיים.

כמו כן, כך קבע בית המשפט, וסרמן הורה למנהלת לשכתו ולמזכירה בלשכה לבדוק פלטי שיחות טלפון של שני עובדי הסתדרות המורים במטרה לבדוק מי מחברי הסתדרות המורים מוסר מידע לעיתונאים וכן מי מהם מבקש להתמודד מולו. עוד יוחסו לווסרמן עבירות נוספות של שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד, לאחר שהטריד עדות שמסרו הודעות במשטרה במסגרת החקירה על מנת להכשיל הליך שיפוטי לאחר שנחשף לחומרי החקירה בעניינו במסגרת הליך השימוע.