רעיית רה
כתב התביעה יתוקן. נתניהו | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בית הדין לענייני עבודה בירושלים הורה היום (שלישי) לפרקליטיה של שירה רבן, התובעת את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, לתקן את כתב התביעה תוך שלושה שבועות. "כתב התביעה שהוגש כולל בתוכו תיאורים ארוכים ומפורטים שאינם נדרשים להליך", כתב נשיא בית הדין אייל אברהמי. לצד זאת, דחה השופט את הבקשה להטיל צו איסור פרסום על כתב התביעה או חלקים ממנו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עורך דינה של נתניהו יוסי כהן דרש למחוק ביטויים "שנועדו רק להכפיש" את נתניהו ואינם רלוונטיים להליך, לטענתו. עוד הוא ביקש למחוק את שמה של נתניהו מהתביעה. על כך קבע השופט כי רק לאחר הגשת כתב תביעה מתוקן, יוכל כהן להגיש בקשה למחיקת שמה.

ביום חמישי קיבל נשיא בית הדין לעבודה בירושלים, אייל אברהמי, את בקשתם של יועצת רה"מ לענייני חרדים, רבקה פאלוך, אב הבית אפי אזולאי וראש הסגל של רה"מ יואב הורוביץ למחוק אותם מכתב התביעה. עם זאת, פרקליטות המדינה התנגדה לבקשתו של כהן למחיקת שמה של נתניהו מהתביעה.

הפרקליטות הסבירה כי מאחר שכל המסכת העובדתית נערכת בקומה השנייה במעון ראש הממשלה, הרי שאין מי שיודע מה קורה שם ומה מתרחש שם למעט שרה נתניהו. לדברי מגי קריטנשטיין, שיצגה את הפקליטות, "היא זו שנותנת את ההוראות ורק היא תוכל להגן על גרסתה".

כהן, ארכיון
כהן, ארכיון | צילום: פלאש 90/ יונתן סינדל

יצוין כי כשהתנהל התיק בעניינם של מני נפתלי וגיא אליהו, פרקליטי המשפחה זעקו שנתניהו לא יכולה להגן על עצמה מאחר שהיא לא בעלת דין. על כן עורכי הדין נעמי לנדאו ואורן גרוס החליטו הפעם לתבוע את נתניהו באופן אישי.

מיד לאחר פרסום התביעה בירכו פרקליטיה של נתניהו על התביעה האישית ואמרו שכך הם יוכלו לחשוף את האמת ולהוכיח כי מדובר בעלילה. עם זאת, כעת הם מבקשים למחוק את שמה של נתניהו מהתביעה.

מחיקת שמה של נתניהו, גם אם תצא אל הפועל, לא תשנה את העובדה שהתביעה תמשיך להתקיים ונתניהו תצטרך להעיד מאחר שהיא עומדת במרכזה, כשהדיונים עוסקים בהעסקתה הפוגענית לכאורה. עם זאת, לו בית הדין היה קובע ששירה רבן דוברת אמת וקובע כי היא הועסקה בצורה פוגענית, הרי שהכסף שהיה מועבר אליה היה מגיע מקופת המדינה ולא מכיסה של נתניהו.