בית חולים אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: Yuriy Klochan / 123rf, חדשות

בכיר בבית חולים בצפון הארץ מואשם בשורת עבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה וניסיון לבצע מעשה מגונה במספר עובדות בבית החולים, כפי שנחשף לראשונה בחדשות 2. אתמול (שלישי) הגישה נגדו פרקליטות מחוז הצפון כתב אישום, וביקשה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. הוצא צו איסור פרסום על פרטי הנאשם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החקירה נפתחה בעקבות תלונות של שתי עובדות בתפקידים מנהליים בבית החולים, שסיפרו כי הנאשם נהג להזמין אותן למשרדו בהזדמנויות שונות במהלך השנים 2014-2017. במהלך הפגישות נהג לומר להן דברים כמו "את סקסית", "איזה שפתיים יש לך", "את מאוד מושכת" ועוד.

בפתח כל פגישה נהג להתקרב הנאשם אל אחת המתלוננות ללחוץ את ידה, לנשק אותה על לחייה ובשלב מסוים אף היה מזיז ראשו בניסיון לנשק אותה בפיה - וזאת בניגוד לרצונה של המתלוננת. לדבריה, אף שאל אותה שאלות אינטימיות על יחסיה האינטימיים עם בעלה. הוא לא חדל ממעשיו גם כאשר הביעה את סלידתה והתנגדותה למעשים.

במקרה אחר, סיפר לאחת המתלוננות כי טיפל בתלונה שלה נגד אחד העובדים שצעק עליה, ותהה: "מה יוצא לי מזה?". בפעם אחרת, כשהתלוננה על כך שהשטיח מונח בצורה מסוכנת ומישהו עלול למעוד, השיב: "הלוואי שתחליקי ותפלי על החזה שלי".

על פי כתב האישום, הנאשם ניצל את חולשתן ומצוקתם של המתלוננות - שהיו עובדות תחת מרותו - ואת פערי הכוחות ביניהם כדי לפגוע בכבודן ובפרטיותן של הקורבנות. מהמשטרה נמסר כי היא "קוראת לנשים שנפגעו ונוצלו בשל יחסי המרות לא לחשוש ולהגיש תלונה כנגד אותם עבריינים".