נתניהו. משבר בצוות ההגנה
ליקויים בתביעה נגדה, שרה נתניהו (ארכיון) | צילום: הדס פרוש - פלאש 90, חדשות

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קיבל היום (רביעי) את טענותיה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו בדבר ליקויים בכתב התביעה שהוגש נגדה בגין יחס פוגעני במעון הרשמי של ראש הממשלה. "יש ממש בטענות בדבק ליקויים בכתב התביעה", אמר השופט. "יש דברים בכתב התביעה שלא ארשה אותם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרקליטה של המתלונן שירה רבן, עורך הדין אורן גרוס, טען כי השפה בה נכתב כתב האישום חיוני על מנת להסביר את הלך הרוח בזמן ההעסקה. השופט מצידו ענה כי "הלך הרוח אינו מעניין".

רבן תובעה מהמדינה כרבע מיליון שקלים לאחר שעבדה כחודש במעון ראש הממשלה וטענה כי אשת ראש הממשלה התייחסה אליה "כאל שפחה". התביעה הוגשה נגד שישה גורמים שהיו מעורבים בהעסקת התובעת: שרה נתניהו, חברת מוריה שירותי ניקיון אחזקה ושמירה, מדינת ישראל, יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים רבקה פאלוך, יואב הורוביץ, ראש סגל משרד ראש הממשלה ונגד אפי אזולאי, אב הבית במעון ראש הממשלה.

רבן טענה באמצעות עורכי דינה, נעמי לנדאו ואורן גרוס כי "הועסקה כשפחתה האישית של הגברת נתניהו עד לאוקטובר 2017 עת נסה על נפשה ולא שבה למעון ראש הממשלה". לטענתה במהלך העבודה סבלה מצעקות רמות, השפלות הטחות אשמה לא מבוססות ואף איומים מילוליים ופיזיים.

עוד נטען בכתב התביעה כי חרפות ועלבונות היו עניין שבשגרה במעון ראש הממשלה, וכי הדבר הטיל מורא ופחד עליה ועל עובדת נוספת אותן כתב התביעה מכנה "שפחות". לדברי התובעת, לא פעם הפכו תקריות פעוטות להתפרצויות זעם קשות שיכלו אף להסתיים באופן קשה, כפי שאירע ביום מנוסתה של התובעת.

אתמול הגיש פרקליטה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן בקשה נוספת לבית המשפט לדחות על הסף את תביעתה של רבן. בבקשה שהוגשה כתב עורך הדין כי הנתבעים, הגברת נתניהו, משרד ראש הממשלה והגברת רבקה פאולך, יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים, צורפו שלא כהלכה לכתב התביעה שהוגש. "לאחר שהתובעת הכפישה את הגברת נתניהו בסדרת הכפשות מזעזעות, היא טוענת בכתב התביעה כי הנתבעת הייתי הממונה הישירה שלה, ניהלה את זמנה באופן בלעדי והטילה עליה מטלות", כתב העו"ד. "התובעת אינה טוענת כי הגברת נתניהו הייתה המעסיקה שלה ודי בכך בכדי להביא לסילוקה על הסף של התובעת כנגדה".

עוד התייחס עורך הדין גם לתביעה שהגיש אב הבית לשעבר במעון רה"מ, מני נפתלי. "בזיקה לכך, יצויין כי בשתי התביעות שהגיש אותו משרד עורכי דין שמייצג את התובעת, בשם מני נפתלי וגיא אליהו, לא צורפה הנתבעת לתובענה מהטעם שלא הייתה המעסיקה שלהם", הסביר.