4 שנות מאסר לבכיר במועצת הלול
4 שנות מאסר לבכיר במועצת הלול | צילום:

פרשת הברחה של ביצים מזויפות: בית המשפט המחוזי של מחוז מרכז גזר היום (רביעי) 4 שנות מאסר על שי משה, בכיר לשעבר במועצת הלול, בגין עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. לפי גזר הדין, משה פעל להקים רשת של הברחת ביצים מזויפות, במהלך 2012, מהרשות הפלסטינית לישראל תוך יצירת סיכון לבריאות הציבור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת פרשת הברחת ביצים רחבת ההיקף, הורשעו בעבר 17 נאשמים בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, עבירות על חוק הלבנת הון ועשיית מעשה העלול להפיץ מחלה. כמו כן, חולטו מיליוני שקלים לטובת המדינה והוטלו קנסות משמעותיים.

היום נגזר דינו של מי ששימש כרכז המודיעין במועצת הלול, שי משה. הוא קשר עם בעלי עסקים כדי להבריח ביצים מזוייפות מהרשות הפלסטינית לישראל באמצעות עשרות משאיות. כמות הביצים המסוכנות שהוברחו מוערכת במיליונים. מתוקף תפקידו במועצת הלול, משה היה אמור להיות אמון על מניעת הברחות, תפיסת סחורה מזויפת והשמדתה.

משה הורשע בלקיחת שוחד עבור אי מניעת ההברחות, וכן קשר בניסיון לפעול כשותף בארגון להברחת ביצים מזויפות. בתמורה לחלקו, תוך הטיית אמצעי האכיפה כנגד המתחרים, קיבל הנאשם אלפי שקלים מדי שבוע.

"המעשים בהם הורשע הנאשם חמורים מאוד. הפגיעה בערכים החברתיים המוגנים, ובהם שלטון החוק, שמירת אמונים והגנה על בריאות הציבור - נפגעו באורח קשה", קבע ביהמ"ש בהחלטתו. מפקליטות מחוז מרכז נמסר: "פעילות הרשת יצרה סיכון חמור לביטחון הציבור ולבריאותו. הנאשם, שתפקידו היה לשמש שומר סף ולמנוע את תופעת ההברחות, רמס ברגל גסה את אמון הציבור שניתן בו, בחר לקחת חלק פעיל ומשמעותי ברשת ההברחות תוך יצירת סיכון לבריאות הציבור ובטחונו והכל מתוך בצע כסף".