הרב דוד הריסון מירושלים, רב ומורה באולפנת בית שולמית בעיר, זכה היום (ראשון) להודעה משמחת במיוחד: ביטול כתב אישום חמור שהוגש נגדו בגין אונס ומעשי סדום בתלמידה בת 14 מהאולפנה, שבוצעו לכאורה לפני שש שנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כשנעצרתי, היה לי ברור לחלוטין שאני לא יכול להיות קשור למעשים המיוחסים לי", סיפר הרב הריסון בשש עם עודד בן עמי. "הלכתי זחוח למשטרה, כשאני משוכנע שתוך זמן קצר יתברר שהכל טעות. התסכול היה כשראיתי שכדור השלג הזה הולך וצובר מימדים מדאיגים".

"היא לא הייתה תלמידה שלי אפילו - היא למדה באותה מסגרת לימודית, אבל כלל לא היכרתי אותה, לא דיברתי איתה, לא ראו אותי עומד לידה", הבהיר. לדבריו, המניע להגשת התלונה נגדו לא ידוע, אולם הוא מעריך בזהירות כי מדובר בדבר הנובע ממצבה הנפשי של המתלוננת. "אני לא פסיכיאטר, אבל מתיק הראיות עולה שמדובר במצב נפשי מורכב", הסביר. "צר לי שחוקרי משטרה צעירים קיבלו על עצמם את האחריות לפרש את הסיטואציות המורכבות שהיא עצמה מתארת בחקירה, ולא נעזרים באנשי מקצוע".

הרב הריסון במהלך מעצרו (צילום: ירון אברהם, החדשות)
הרב הריסון במהלך מעצרו | צילום: ירון אברהם, החדשות

אשתו של הריסון, שושי, מבהירה כי מעולם לא פקפקה בבעלה. "אם לא הייתי מאמינה בו, לא הייתי נשארת אפילו יום אחד", הצהירה. "גם על סמך היכרות של 34 שנים עם דוד, וגם כשהשתתפתי בפגישות עם עורכי הדין שלנו הבנתי שכל המצב הזה הוא של חוסר היתכנות גמורה". לדבריה, הגשת התלונה "זה משהו שאי אפשר לתאר אותו במילים: טלטלה איומה, תחושות מאוד קשות".