ענאן חכרוש
הנרצח, ענאן חכרוש | צילום:

כשלושה שבועות לאחר שנורה למוות ענאן חכרוש, תושב כפר כנא בן 48 ואחיינו של ג'מאל חכרוש, הניצב המוסלמי הראשון במשטרה שעומד בראש המנהלת לטיפול בפשיעה במגזר הערבי, הוגש היום (ראשון) כתב אישום נגד קרוב משפחתו בן ה-17 בגין הרצח. עורך דינו של הקטין טוען: "הקטין מכחיש את מעורבותו ואין לו יד באירוע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת, ביום הרצח סייע בן ה-17 לקרובו חכרוש בעבודות חשמל שביצע בבית אמו של הקטין. זמן קצר לאחר מכן, מסיבה שעדיין לא ברורה, ירה הנער בראשו של חכרוש שלוש פעמים מטווח קצר. בפרקליטות ובמשטרה לא יודעים לומר לפי שעה מה גרם לקטין לבצע את הרצח ומה היה המניע שלו. הקטין לא הודה במעשה ומכחיש בתוקף את המיוחס לו. "בסך הכל שמעתי יריות ויצאתי לראות מה קרה", טען הקטין בפני עורך דינו מהסניגוריה הציבורית, עו"ד סעיד חדאד.

זירת הירי בכפר כנא
זירת הירי בכפר כנא | צילום:

כמו כן, חוקרי היחידה המרכזית של מחוז הצפון הצליחו להשיג תיעוד שבו נראה הקטין בורח בריצה מהזירה, וכן ממצאים מתוך החקירה של אמו של הקטין ואחיו הבגיר שנעצרו אף הם. האם והאח שוחררו היום לבתיהם בתנאים מגבילים וכתב האישום הוגש רק נגד הקטין.

עו"ד סעיד חדאד (צילום: חדשות 2)
עו"ד סעיד חדאד | צילום: חדשות 2

עו"ד סעיד שמייצג את הקטין מסר: "מדובר בקטין ללא עבר פלילי, הוא מכחיש את החשדות המיוחסים לו. הוא מסר גרסה לפיה היה בבית והגיע לזירה רק לאחר הירי. אנו ממתינים לקבל את חומרי החקירה ולאחר שנלמד נגיב לאישומים".

הנרצח הוא אחיינו של ניצב ג'מאל חכרוש. באפריל האחרון הועלה חכרוש לדרגת ניצב והפך בכך לניצב המוסלמי הראשון בתולדות המשטרה. ניצב חכרוש עומד בראש המנהלת לטיפול בפשיעה במגזר הערבי.