תינוק מטושטש, עולל (צילום: Pavel Pomoleyko, Shutterstock)
צילום: Pavel Pomoleyko, Shutterstock

פרסום ראשון: בית המשפט קבע אתמול (ראשון) כי "תינוק המריבה" יוחזר להוריו הביולוגיים. התינוק נולד בחודש ינואר השנה לאם צעירה, שגילתה על ההיריון רק בחודש השמיני. משלא אישרו לה לעשות הפלה החליטה למסור את התינוק לאימוץ. האם ואביו של התינוק לא היו בקשר והיא לא סיפרה לו על החלטת האימוץ וכן סירבה למסור את פרטיו לרשויות הרווחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התינוק נמסר לאימוץ למשפחה שחיכתה כבר מספר רב של שנים. אלא שאחרי מספר חודשים האב גילה על ההיריון ועל המסירה לאימוץ דרך חברים משותפים ועותר נגד ההליך. אתמול, בהחלטה תקדימית, קבע בית משפט לענייני משפחה שהתינוק יוחזר להוריו הביולוגים, שבינתיים חזרו זה לזו.

בית המשפט מתח ביקורת חריפה מאוד נגד שירותי הרווחה על כך שהתינוק נמסר לאימוץ רק 25 ימים מהיום שנולד. כמו כן טוענים בבית המשפט כי ניתן היה להשקיע יותר מאמצים באיתורו של האב.

עו"ד מאיה הונגר, האפוטרופוסית שמונתה לקטין מטעם הסיוע המשפטי, דווקא סבורה שאחרי שמונה חודשים עם ההורים המאמצים התינוק היה צריך להישאר אצל המשפחה המאמצת: "בהחלטתו בית המשפט בכלל לא מתייחס לטובתו של הקטין. בית המשפט לא נדרש לקבל תזכיר נוסף עדכני מעובדים סוציאלים".

"אנחנו מקווים שהמדינה תשים סוף לדבר הזה ולא תגרור אותנו להליכים משפטיים נוספים", אמר מנגד עו"ד מתן חודורוב, המייצג את ההורים הביולוגיים. "טובתו של הקטין היא לחזור למשפחה שלו".