בי
ביה"ח שערי צדק | צילום: חדשות 2

כתב אישום חמור לאחר התקיפה המזעזעת: רשק חאזם בן ה-29, תושב מזרח ירושלים, התחזה לעובד בית החולים שערי צדק ופגע מינית במספר יולדות - כך נטען בכתב האישום שהוגש היום (שלישי) נגדו. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים: "החשוד הודה, יש לו עבר פלילי וקיים חשש סביר ששחרורו יסכן את ביטחון הציבור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתב האישום יוחסו לחאזם עבירות של אינוס, מעשים מגונים ועבירות רכוש: מהבקשה להארכת מעצרו עולה כי הוא הורשע בעבר בעבירות רכוש, אלימות ושוד - והוא גם ריצה בעבר שש שנות מאסר בפועל. כמו כן, בעת שביצע לכאורה את העבירות המיוחסות לו עמד נגדו מאסר על תנאי של חודש.

לפי תיאור המקרה בכתב האישום, לפני שתקף מינית את הנשים הוא ביצע עבירות רכוש - גניבת מוצרים מהסופר - ונמלט משוטר. הוא נכנס לבית החולים שערי צדק והתחזה לאיש צוות במוסד הרפואי: "הוא נכנס למחלקת יולדות א' בקומה התשיעית בבית החולים למספר חדרי יולדות, וביצע מעשים מיניים במספר יולדות וניסה לגנוב חפצים יקרי ערך".

באחד החדרים ניגש ל-ח', אחת היולדות, ששכבה מאחורי וילון. "הוא שאל אם היא מעוניינת שיביא למיטתה את ארוחת הבוקר מחדר האוכל, כשהוא יוצר בפני ח' מצג ולפיו הוא איש צוות בית החולים", נכתב בכתב האישום. היא דחתה את ההצעה והציעה לו לפנות ליולדת אחרת שמתקשה לקום מהמיטה, אך חאזם המשיך: הוא אמר ל-ח' כי הוא "צריך לעשות לה בדיקה פנימית" - ואז הרים את השמיכה בה היתה מכוסה וביצע בה עבירת מין באמצעות ידיו בניגוד לרצונה.

לאחר שהיולדת התנגדה והדפה אותו הוא ניסה לשכנע אותה להמשיך את הבדיקה, ולאחר שהציגה בפניו תעודת שחרור הוא שטף את ידיו ויצא מהחדר. לאחר מכן המשיך לחדר הסמוך, בו הייתה מאושפזת היולדת פ', וחיפש חפץ לגנוב - כך לפי כתב האישום. הוא נגע ברגלה של היולדת לצורך גירוי מיני, וגם במקרה זה הציג את עצמו כאיש צוות בבית החולים כאשר שאל אותה האם ביקרה את תינוקה. לאחר שניסתה לברר את זהותו ותפקידו, הוא עזב את החדר.

כאן לא שובתים
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

"ליטף יולדת שישנה"

באירוע נוסף שמתועד בכתב האישום הוא ליטף את ידה של יולדת אחרת שישנה וניסה לקחת את הטלפון הנייד שלה: היא התעוררה בבהלה, והוא השיב לה: "באתי לבדוק אותך". היא האשימה אותו בניסיון לגנוב את הסלולרי שלה וצעקה לעברו - והוא עזב את החדר.

סעיף נוסף בכתב האישום עוסק בניסיון הגניבה של חאזם מסופר, לאחר שהתחזה לעובד הרשת: לפי הפרקליטות, הוא גנב מוצרים בשווי 1,861 שקלים. קצינת אבטחה בסופר דרשה ממנו להחזיר את המוצרים, אך הוא התנגד ודחף אותה - כאשר מוצרים נשמטו מידיו. "הנאשם הבחין בניידת משטרה שהגיעה למקום והחל להימלט. השוטר רדף רגלית אחרי הנאשם,  עד שאיבד איתו קשר עין". בפעם אחרת גנב תחליף חלב מסופר.

"חומרת העבירה ונסיבותיה - ובין היתר ביצוע מעשים במספר נשים, בתוך מוסד רפואי - מצדיקות מעצר", טענה פרקליטות מחוז ירושלים בבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד יפעת גפן לבית משפט המחוזי בירושלים. 

במשטרה נפתחה החודש חקירה בעקבות דיווח שהתקבל מקב"ט בית החולים בעיר לפיו צעיר נכנס לבית החולים, גנב מכשיר סלולרי וביצע מעשה אינוס ביולדת לאחר שהתחזה לרופא. החקירה הובילה לאיתור זהותו של החשוד ומעצרו.

מבית החולים "שערי צדק" נמסר בעבר בתגובה כי "מדובר במעשה מגונה ולא אונס. שערי צדק מקיים תחקיר יסודי כיצד הערים המתחזה על איש הבטחון בכניסה למחלקה וננקטו אמצעים למניעת ארועים דומים. כזכור שערי צדק דיווח מידית למשטרה והביא לזיהוי המתחזה באמצעות מצלמות האבטחה, עובדה שהביאה ללכידתו על ידי המשטרה סמוך לבצוע העברה".