דוד יוסף בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
דוד יוסף בבית המשפט | צילום: חדשות 2

בית המשפט גזר הבוקר (ראשון) עונש מאסר של שנתיים על ראש עיריית אור יהודה לשעבר, דוד יוסף, שהורשע בביצוע עבירות מין. כמו כן הורשע יוסף בביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבועיים הרשיע בית המשפט המחוזי את ראש עיריית אור יהודה לשעבר דוד יוסף ב-11 מתוך 15 עבירות המין שיוחסו לו, כשהחמורה בהן היא מעשה מגונה בכוח. יוסף הורשע גם בביצוע חמש עבירות מרמה והפרת אמונים ובהן העברת מלגות למקורבים וקריאת רחוב בעיר בשם "באלי" - הכינוי שנתן לאחת הנשים שהתלוננו נגדו.

קרא לרחוב על שם המאהבת (צילום: חדשות 2)
רחוב "באלי" שנקרא על שם אחת המתלוננות | צילום: חדשות 2

כתב האישום נגד יוסף הוגש ביולי שנה שעברה בגין שורה של עבירות מין שביצע לכאורה בחמש נשים בתקופת כהונתו, תוך ניצול יחסי מרות. במסמך תוארו יחסיו של יוסף עם כל אחת מהתלוננות נגדו, תוך פירוט ההטבות שהעניק להן על חשבון העירייה תוך ניצול מעמדו.

באחד מסעיפי האישום נגדו נטען כי זמן קצר לאחר שהורה על פיזור ועדת השמות הסטטוטורית בעירייה לפני כשנתיים, כינס ראש העירייה את ישיבת מועצת העיר לצורך קביעת שמות לסמטאות אזור התעשייה החדש באור יהודה. בין השמות שהביא יוסף להצבעת חברי המועצה - שאושרו ללא כל דיון מהותי - עמדה גם ההצעה לקרוא לאחד הרחובות בשם "באלי", שהיה על פי גרסת אחת המתלוננות שם החיבה בו נהג ראש העיר לכנות אותה.