אילוסטרציה
הנאשם בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

"אנס, סחט ואיים": היום (רביעי) הוגש כתב אישום חמור נגד מתנדב משטרה בתחנת משגב, שלדברי הפרקליטות ניצל את תפקידו כדי לבצע עבירות מין בנשים - ואף להטריד אותן. בכתב האישום שהוגש נטען כי המתנדב, מוחמד שלאעטה, ביצע את המעשים במשך כשש שנים - עד שבתחילת החודש נעצר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כיצד פעל המתנדב, לפי כתב האישום? הוא יצר קשר עם נשים מהמגזר הערבי, רובן נשואות, באמצעות אפליקציית היכרויות: הוא הציג את עצמו במדים, וקיים איתן שיחות - בעיקרן מיניות - בהסכמה. כשהנשים ביקשו לנתק את הקשר עם שלאעטה הוא החל - כך לטענת הפרקליטות - לסחוט אותן ולאיים שהוא יספר לבני משפחותיהן ואפילו להפיץ תמונות אינטימיות.

עוד עולה מכתב האישום כי שלעאטה ניצל את מעמדו כדי לבצע את העבירות: באחד המקרים הוא יצר קשר עם שוהה בלתי חוקית ואמר לה כי יעזור לה להשיג תעודת זהות מתוקף תפקידו כשוטר. הוא קבע להיפגש איתה כדי לקחת אותה לתחנת המשטרה - אך הסיע אותה לחורשה סמוכה: שם הוא איים עליה, לפי כתב האישום, שביכולתו לגרש אותה מהארץ - וכך היא לא תראה יותר את משפחתה.

רימון הלם לעבר ביתו של עו
הסיע לחורשה ובעל אותה | צילום: החדשות

"איים לשלול את חירותה"

בשלב זה המתנדב בעל את השוהה הבלתי חוקית בניגוד להסכמתה - כך טוענים בפרקליטות - וגם איים לפרסם תמונות אינטימיות שלה. "במעשיו אלו כלא אותה הנאשם למצב בו הוא מונע ממנה מתן הסכמה חופשית, שכן משמעות סרוב לדרישות הנאשם תביא לאחת מתוצאות הרות האסון הבאות: שלילה של חירותה או שלילה של פרטיותה. פרסום תמונות אינטימיות שלה תביא לפגיעה אנושה בצנעת הפרט שלה, ולסכנה ממשית לביטחונה האישי".

במקרה נוסף שמתואר בכתב האישום שלעאטה יצר קשר עם אישה נשואה ואם לילדים: בין השניים נוצר קשר מיני, וכאשר היא ביקשה להפסיק אותו הוא איים להפיץ תמונות אינטימיות שלה: לאחר שסחט אותה הוא בעל אותה בניגוד להסכמתה החופשית.

כתב האישום מייחס לשלאעטה שורת עבירות חמורות: מספר מקרי סחיטה באיומים, שני מקרים של אינוס, דרישת שוחד, שימוש לרעה בכוח המשרה, מעשה סדום, מעשה מגונה, הדחה בחקירה, הטרדה באמצעות מתקן "בזק" ואיומים. כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בחפיה על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה באמצעות עו"ד ליאורה נהון: החקירה נוהלה על ידי צוות צפון במחלקה לחקירות שוטרים.

נציגת מח"ש אמרה בדיון: "חלק מהעבירות בוצעו לאורך פרק זמן ובאופן אינטנסיבי. רק המעצר של הנאשם מנע את המשך העבירות שהוא ביצע ויש הרבה כאלה".