ד
הד"ר אברהם דותן, ארכיון | צילום: חדשות 2

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) נגד ד"ר אברהם דותן, מנהל יחידת ההתעוררות בבית החולים וולפסון בחולון, בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, אספקת סם מסוכן, עבירות מס, הלבנת הון ועבירות נוספות. זאת בעקבות תעשיית המרשמים שהפעיל יחד עם שותפו רועי חברה, במסגרתה סיפקו אישורים לשימוש במריחואנה רפואית תמורת תשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אברהם, בן 64 מתל אביב, הואשם בפרשה יחד עם שותפו רועי חברה, בן 36 ממושב אמץ, בגין אותן עבירות. על פי כתב האישום בין השניים ישנה היכרות מוקדמת שהחלה לפני כשמונה שנים. בין השנים 2011 ל-2015, חברה יצר קשר עם לקוחות שחפצו בקבלת רישיון קנאביס בתמורה לתשלום.

לאחר יצירת הקשר עם הלקוח, נקבע ללקוח תור במרפאת הכאב אצל דותן, שלא דרך מערכת זימון תורים, ולמועד מוקדם באופן משמעותי מזה שניתן היה לקבל דרך מערכת זימון תורים.

מהפכה: קנאביס רפואי ייהפך לחוקי
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר מכן נפתח ללקוח תיק רפואי במרפאות החוץ של בית החולים, בין אם באמצעות הלקוח עצמו, ובין אם באמצעות חברה. את התיק הרפואי של הלקוח העביר חברה לטיפול באחריות דותן, במסגרת עבודתו כרופא במרפאת הכאב וולפסון.

דותן העמיד לחברה את חותמתו, על מנת שחברה יעשה בה שימוש - כך על פי כתב האישום. הנאשמים ניפקו בצוותא עבור הלקוחות "טופס בקשה לרישיון שימוש בקנאביס רפואי" ומסמכי "גיליון בדיקה ומעקב" חתומים בחותמתו של הרופא הבכיר.

בכתב האישום נטען כי בתקופה המדוברת הפיקו השניים הכנסות עליהן נמנעו מלדווח בכוונה להתחמק מתשלום מס כדין. הם סיפקו וניסו לספק קנאביס לעשרות רבות של לקוחות, ובתמורה לסך של לכל הפחות 356,106 שקלים.