הג'יפ מוחזק במשטרה כראיה
הג'יפ מוחזק במשטרה כראיה | צילום:

הרכב שדרס את לי זיתוני יישאר בחזקת המדינה - כך החליט הבוקר (חמישי) בית משפט השלום בתל אביב. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, אריק רוביק, שהורשע בדריסתה ובהפקרתה של לי זיתוני לפני כארבע שנים בתל אביב, עתר לפני כשבועיים לבית המשפט במטרה להשיב לעצמו את ג'יפ ה-ב.מ.וו שאתו פגע בלי ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז התאונה נמצא הג'יפ הפוגע בחזקת המשטרה. עם היוודע דבר העתירה הודיעו גורמים בפרקליטות כי יתנגדו לבקשה והסבירו שכל עוד שני הנהגים שדרסו ונמלטו לצרפת לא יעמדו לדין גם בישראל, הרכב הפוגע משמש כראיה.

הבוקר נמחקה הבקשה של רוביק. השופט אבינור הבהיר לצדדים שהוא אינו נוהג לקיים דיונים ללא נוכחות המבקש ומאחר שרוביק מרצה מאסר בצרפת ולא יכול להיות נוכח בדיון, הסכימו פרקליטיו למחוק את העתירה. 

נשפט לחמש שנות מאסר בצרפת. רוביק
נשפט לחמש שנות מאסר בצרפת. רוביק | צילום: חדשות 2

יותר מארבע שנים חלפו מאז שנדרסה למוות לי זיתוני ז"ל בתל אביב. אחרי מאבק מתוקשר נגזרו עונשי מאסר על שני האחראים למעשה שנמלטו לצרפת.

מאז התאונה הקטלנית, מוחזק רכבו של רוביק במשטרה כראיה משפטית. אלא שהשבוע הוא ביקש ממדינת ישראל להשיב לו את מכוניתו. בפרקליטות מחוז תל אביב דחו את בקשתו של העבריין המורשע וקראו לדורסיה של זיתוני להגיע לישראל ולעמוד לדין.

עו"ד ניסים מירום מפרקליטות מחוז תל אביב אמר כי "מדינת ישראל לא וויתרה ולא תוותר על חובתה להביא את שני החשודים בדריסתה של לי זיתוני ז"ל לדין. העובדה שהשניים נשפטו בצרפת לא מפסיקה את החובה הזו, כשמדובר בפשע שבוצע על אדמת המדינה. מדינת ישראל תמשיך להחזיק ברכב ובחשבונות הבנק עד להבאתם לדין של השניים לישראל".

לי זיתוני ז
לי זיתוני ז"ל | צילום:

לי זיתוני נדרסה למוות בספטמבר 2011, עת חצתה את צומת הרחובות ויצמן ופנקס בתל אביב. הדורסים, אריק רוביק וחברו קלוד חייט, נמלטו מהמקום מבלי להזעיק עזרה - תוך שהם חוצים מספר רמזורים אדומים. מספר שעות לאחר התאונה, כשזהותם עדיין לא הייתה ידועה, הצליחו להימלט מישראל לצרפת יחד עם נשותיהם וילדיהם.