השופט בדימוס יצחק כהן (ארכיון) (צילום: אתר הנהלת בתי המשפט)
השופט יצחק כהן (ארכיון) | צילום: אתר הנהלת בתי המשפט

פרסום ראשון: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע לפרקליטיו של נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופט יצחק כהן על הכוונה להעמיד אותו לדין בכפוף לשימוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתאם להודעתו הדרמטית של היועץ המשפטי לממשלה, כהן יועמד לדין בגין עבירות הנוגעות לביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית של העוזרת האישית שלו. העמדתו לדין של השופט כהן, שהיה בין השאר מועמד לכהונה בבית המשפט העליון, התאפשרה לאחר חקירה מאומצת ביחידת הארצית לחקירות הונאה.

בנובמבר 2014 הודיע כהן לשרת המשפטים דאז ציפי לבני ולמי שכיהן אז כנשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי יפרוש מתפקידו. עם תחילת הפרשה שנחשפה על ידי העיתונאי יואב יצחק, הודיעו האחרונים על הסרת שמו מרשימת המועמדים לבית המשפט העליון.

בידי המשטרה חמש עדויות, מהן שתיים או שלוש שלא חלה עליהן התיישנות. אחת העדויות היתה של פרקליטה שעבדה במחוז הצפוני, אשר טענה בעבר באוזני מקורביה כי הנשיא כהן הטריד אותה. בהמשך הצהירה שאין בדעתה להתלונן ואף ביקשה ממקורביה שלא יעשו זאת בשמה. היא טענה כי אם תיפתח חקירה היא לא תשתף פעולה, וזו הייתה הסיבה לכך פרקליט המדינה דאז משה לדור הגיע למסקנה שאין להעביר את המידע לחקירת משטרה.

בידי החוקרים הצטברו תלונות של שתי נשים נוספות המשתייכות למשפחתו של השופט כהן, שטענו כי הטריד אותן מינית וביצע בהן מעשים מגונים לפני כ-20 שנים, אך גם במקרה הזה התברר שבין שתי המשפחות יש סכסוך ועלה חשד כי התלונות הוגשו במסגרת הסכסוך.