הבוקר (חמישי) מצאה המשטרה את גופתו של בני תבין, מקורב לשולה זקן ולאהוד אולמרט, שעל פי החשד התאבד. הידיעה על מותו של תבין עוררה סערה בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם התנהלה חקירתה הנגדית של שולה זקן במשפט טלנסקי. גופתו של תבין נמצאה ירויה ברכב סמוך לבית העלמין קריית שאול בתל אביב. לצד גופת הגבר נמצא אקדחו האישי ומהמשטרה נמסר כי אין חשד לפלילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הידיעה על מותו של תבין עברה מפה לאוזן בין כותלי בית המשפט, וגם ראש הממשלה לשעבר אולמרט הזכיר את שמו בשיחת מסדרון בהפסקה שנערכה בדיון. עו"ד אורי קורב, התובע במשפט, אמר כי "השמועה על ההתאבדות משפיעה על העדה, היא פנתה אליי בעניין הזה". זקן פנתה לשופט ואמרה: "אני הכרתי אותו דרך אולמרט, הוא היה חבר של שנינו".

השופט יעקב צבן אמר כי שמו של תבין לא מוכר לו, ופרקליטו של אולמרט עו"ד אייל רוזובסקי אמר כי "הוא לא היה אמור להיות עד במשפט שלנו". "העדה ביקשה להפסיק את העדות - הוא היה מכר או חבר שלה", הוסיף קורב. זקן הצטרפה לדברים בקול סדוק: "זה קשה לי, לא רציתי להסביר למה. זה מחזיר אותי שנים אחורה. אני יודעת מה עשינו בעבר. אני נסערת". למרות הבקשה מטעם זקן להפסיק את הדיון, הורה צבן להמשיך.

תיווך בין אולמרט לזקן. תבין
בני תבין | צילום: פלאש 90

בהמשך עדותה בבית המשפט קבלה זקן על כך שאולמרט טען כי אינו מכיר את המנוח. "הלכנו לבקר אותו ביחד בבית הכלא", אמרה. בשלב זה קם אולמרט ופנה לשופטים. "לא מכובד שזקן משמיצה אותי על גופתו של אדם", אמר. "אני יכול לספר דברים שהאדם הזה אמר עליה". לאחר מספר דקות קם נדב, בנה של זקן, ושאל בבית המשפט "אתם יודעים מה האדם הזה (תבין) עשה עם אמא שלי בתרנגול הכחול?".

עו"ד שחר מנדלמן, פרקליטו של תבין מזה שנים רבות וחברו הקרוב, ספד לו. "לא האמנתי שזה יכול להיות, זה ממש בניגוד להלך החיים שלו בתקופה האחרונה", אמר. "הוא נהנה מזוגיות נפלאה ורק בסופ"ש האחרון נסע עם בת זוגו לחופשה בצפון. הם חגגו לה יום הולדת והיו מאושרים".

מנדלמן הוסיף כי שוחח עם תבין אמש ו"לא נשמע שמץ של דאגה או טרדה בקולו". בשיחה עם חברים אמרה זוגתו בשנים האחרונות כי התקופה האחרונה הייתה תקופת שיא בזוגיות שלהם. "אני לא מאמינה שסיים את חייו בצורה כזו", אמרה.

יאיר שרקי השתתף בהכנת הידיעה.