לא למדו לקח: כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד שלושה אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל שקראו קריאות גזעניות כלפי שחקן מכבי תל אביב, מהראן ראדי, במהלך משחק אימון של הקבוצה בחודש יולי השנה. בתום הדיון, יצאו האוהדים הנאשמים מאולם בית המשפט בליווי חבריהם, ונשמעה הקריאה "שיישרפו האדומים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושת האוהדים - רז מזרחי, עוז דניאלי ומתן כהן, צעירים בשנות ה-20 לחייהם מרמת גן, נס ציונה וכפר סבא - יצאו מהאולם הבוקר כשהם מסתירים את פניהם ומסיטים באלימות את מצלמות העיתונאים שתיעדו אותם.

על פי כתב האישום שהוגש הבוקר, מספר אוהדים של מכבי, וביניהם הנאשמים, הגיעו הבוקר לאימון על מנת לצפות במשחק אימון שנערך ללא קהל. בשל העובדה שלא הותרה כניסת האוהדים למגרש, הם התמקמו סמוך למגרש האימון וקראו קריאות גזעניות כלפי שחקן מכבי, מהראן ראדי.

"תנו לצה"ל לנצח לזיין את הערבים" ו"עזה עולה באש", היו רק חלק מהקריאות החמורות שנשמעו. על פי האישום, מזרחי אף הוסיף לקרוא קריאות כגון: "ראדי יא בן זונה, אין לך מדינה? יא בן אלף" ו"ערבי יא מחבל".

בדיון שייערך בשבוע הבא בבית המשפט, יחליט השופט שמאי בקר אם לקבל את בקשת פרקליטות מחוז תל אביב ולהרחיק את הנאשמים מהמגרשים למשך שלוש שנים, או לאפשר להם לחזור ולשבת ביציעים. בפרקליטות מחוז תל אביב עומדים על כך שהרחקתם של השלושה היא הכרחית.

"תיק החקירה נפתח בעקבות מספר רב של אירועים אלימים בהם היו מעורבים אוהדי הקבוצה, המכנים עצמם 'פנטיקס', והמשיבים ביניהם", נכתב בבקשת הפרקליטות. "האוהדים היו מגיעים למשחקים ואימונים של הקבוצה, קוראים קריאות גזעניות, מקללים שחקנים אשר אינם מתנהלים לפי רוחם ונוהגים באלימות. מדובר בקבוצת אוהדים חסרי כל רסן, כשניסיונות שונים למיגור תופעות אלימות אלו העלו חרס. בשל החשש הממשי כי אם לא יורחקו המשיבים ממגרשי הכדורגל ישובו לבצע עבירות לפי חוק איסור אלימות בספורט, מתבקש בית המשפט הנכבד להורות על הרחקתם".

עו"ד מורן סטרול, המייצג את שלושת הנאשמים מסר בתגובה: "הקריאות בבית המשפט לא נשמעו מצד הנאשמים, אלא מצד חבריהם. בכוונתנו להתנגד לעונש ההרחקה של שלוש שנים כפי שדרשה הפרקליטות ולדעתנו הוא עונש חמור, מוגזם ולא מידתי, קל וחומר לפני שהוכחה אשמתו של אדם. אני מקווה שבית המשפט יאמץ את החלטת כבוד השופטת ד"ר דפנה אביאלי מבית המשפט המחוזי שקבעה בערר כי הרחקה לתקופה של שנתיים היא עונש כבד גם למי שאינו אוהד כדורגל והפגיעה היא משמעותית".