סיפקה ראיית זהב נגד אולמרט. שולה זקן (צילום: עידו ארז)
זקן בבית המשפט היום | צילום: עידו ארז

"ראיתי איך אהוד חי - הוא הסתובב בטירה עם ברלוסקוני"במהלך החקירה הנגדית שארכה כשש שעות, טענה שולה זקן כי דרשה מאולמרט כסף בשל אורח חייו הראוותני. לדבריה, האמירות הקשות שהשמיעה כלפי אולמרט במהלך שיחותיה עם המתקשרת אופירה נבעו מתחושתה כי הופקרה על ידי אולמרט: "ידעתי שאחרי העדות שלי הוא לא יספור אותי, וכך היה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשאני באתי למתקשרת להתייעץ איתה היא אמרה לי מה היא חושבת שעליי לעשות. זו הייתה הפעם הראשונה שלא הנהנתי בהסכמה לכל מה שאהוד אמר. החלטתי שאהוד ירגיש שאני לא מוכנה שהוא ישתמש בי". זקן רמזה כי החליטה לצאת נגד אולמרט בגלל התנהלותו כלפיה, ודחתה את הטענה כי איימה עליו: "אם הוא היה סופר אותי לא הייתי פה. אם אולמרט תמים מה יש לי לאיים עליו? אי אפשר לאיים עליו".

באחת ההקלטות נשמעת זקן כשהיא דנה באפשרות של גירושים פיקטיביים מבעלה לצורך המשפט, ובחקירתה הסבירה זקן כי "כשעלה הרעיון הזה אני לא רציתי להגיד שהיה לי רומן עם דכנר. הסבירו לי שאם אגיד שהיה לי רומן עם דכנר, אז התיק ייסגר", בהתייחסה למשפט הולילנד. "אמרתי לחוקרת המשטרה שלא היה ביננו רומן - זו הייתה האמת. אני לא יכולה לומר נחרצות אם הרעיון לגירושין הגיע מאולמרט - ההצעה של הרומן הגיעה מאולמרט".

"אדון אולמרט לא מפחד משום דבר"

בתרחיש הגירושים הפיקטיביים, הסבירה זקן, היא הייתה יכולה "לקחת על עצמי את כל הכספים כי היה לנו רומן". "בעלי לא יכול היה להישאר עם אישה שמודה שהיא נואפת. לא רציתי לעזוב את בעלי שהוא איש מדהים", הסבירה זקן. "הצעתי את זה למשפחה, והבן שלי התחנן בפני בעיניים דומעות לא לעשות את זה".

זקן הבהירה כי ההקלטות בפרשת טלנסקי הן רק קצה הקרחון מבחינתה: "היו כל כך הרבה עבירות שטוב שאני לא פותחת אותן פה. היה לי המורה הכי טוב במדינת ישראל לעשות דברים לא כשרים". בשלב זה השיב לה אולמרט, שעד לאותו רגע האזין בשתיקה: "אדון אולמרט לא מפחד משום דבר. אני רוצה להבהיר לשופטים שאהוד לא מפחד מכלום, ולא מפחד מהחברה של ביטון".

"אדון אולמרט לא מפחד מאף אחד" (צילום: חדשות 2)
"אדון אולמרט לא מפחד מאף אחד" | צילום: חדשות 2

כמה עלה הביקור אצל המתקשרת?

"על אולמרט לא מאיימים - הוא אמר את זה בקולו פה באולם", השיבה זקן. "הוא הציע לי לשקר תמורת כסף. הייתי רגילה ששולחים אותי לקחת מעטפות עם כסף. בתיק של הולילנד זה לא קרה".

זקן מחתה על העיסוק הרב בפגישתה עם המתקשרת: "אתה מדבר איתי על שיחה עם מתקשרת? מזה אתם עושים משפט?" עו"ד רוזובסקי שאל אותה "את מזלזלת במתקשרת? את הלכת אליה!", וזקן השיבה לו: "זה היה בזמנו. גיליתי את בורא עולם ואני לא הולכת לאף אחד". לדברי זקן, הביקור אצל המתקשרת עלה 500 שקלים.

"אני התחננתי על החיים שלי - אני מוכנה לשבת בבית הכלא אם אתה תשמור על המשפחה. ביקשתי כסף למשפחה שלי בזמן שאני בבית הסוהר", הוסיפה זקן. "כשמשתינים מהמקפצה זה מה שקורה. הוא לא האמין שאהיה פה היום". זקן טענה כי במהלך כל החקירות היא האמינה לאולמרט: "אני שכבתי על הרימון ולא הבנתי למה הוא משך את הנצרה. הייתי מטומטמת - אהוד בגד בי כמו כלום. לי לקח שבע שנים".

במוקד החקירה עמדה שאלת החמדנות לכאורה של זקן, שדווקא הודתה בפני עו"ד אייל רוזובסקי, פרקליטו של אולמרט כי "רציתי כסף בפרשת הולילנד - אנחנו לא בהולילנד. כשלוקחים מיליונים מדכנר אפשר לעזור גם לי".
"אהוד הוא נאשם סדרתי - מאז שאני איתו. אם הייתי מדברת בתיק כרמיה הוא לא היה יוצא זכאי. על הולילנד ביקשתי כסף", הוסיפה זקן. "רציתי כסף כי ראיתי איך הוא חי - עליזה הסתובבה בתל אביב וחיפשה בניין לקנות לכל המשפחה. הוא סיפר איך הוא בילה עם ברלוסקוני בטירות".

"רציתי שידאג לי כמו שדאג למאבטחים"

כאשר פירטה זקן את המעשים הפסולים לטענתה של אולמרט, קראה זקן לעבר רוזובסקי: "אתה רוצה עוד? עכשיו אני טעונה. עד היום הוא חשב שאני אשמור עליו. בגלל זה הוא לא הסכים שאראה את הסיכומים - הוא לא רצה שאראה מה הוא כותב עליי". לדברי זקן, המתקשרת ייעצה לה "לא לספור אותו - תעמידי אותו במקום. אולמרט עבריין ומושחת - הוא עשה עבירות בעזרתי".

"אהוד והצוות שלו גרמו לי להרגיש שאני לא קיימת", הוסיפה זקן, "הם אמרו לי 'תגני על עצמך'. בטלנסקי וראשונטורס הוא הסכים לממן את ההגנה שלי. ידעתי שאחרי העדות שלי הוא לא יספור אותי. וכך היה". לדבריה, עורכי הדין של אולמרט עלו שלושה מיליון דולרים.

"הייתי צריכה להמשיך להיות מטומטמת שלא רואה? המשפחה שלי כבר הייתה מעורבת. זה היה מאוחר מדי. אני רציתי עבודה. רציתי לעבוד אצל מישהו ואהוד אמר שזה לא מסתדר אז שאלתי אם זה בגלל שאני עבריינית", הדגישה זקן, "לאהוד יש מלא כסף לא הבנתי למה אני לא מסודרת. לא רציתי שהוא ישלח אותי לאקירוב".

זקן הוסיפה כי רצתה שאולמרט "ידאג למשפחה שלי. אני ספגתי עבורו. כן, רציתי כסף. שידאג לי כמו שהוא דאג למאבטחים שלו ולילדים שלו. כן ביקשתי כסף. הוא מבין רק כסף". בתום עדותה, אמרה זקן לשופטים: "תאמינו רק להקלטות וליומנים. אל תאמינו לי".

בתום הדיון, אמר עו"ד אייל רוזובסקי כי החקירה הנגדית היום "היא התחלת העבודה שלנו - אנחנו מרוצים מההישגים". לדבריו, "נושא אמינותה של זקן הוא קריטי ונגענו בזה ונגענו במחיקת ההקלטות. זו נקודה חשובה".