פקח מאזור המרכז שספג קללות ואיומים מנהג בעקבות דוח שרשם, סירב להבליג על העלבון והחליט לעשות מעשה: הוא הקליט את מסכת הקללות שהוטחה בו והגיש תביעת לשון הרע נגד מקבל הדוח. בתביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בפתח תקווה, דורש הפקח מהנהג לפצותו ב-100 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש בחודש יולי האחרון. על פי הנטען בכתב התביעה הפקח, שמועסק על ידי עיריית גבעת שמואל, רשם לנהג דוח לאחר שזה החנה את מכוניתו במקום אסור. הנהג ראה את המתרחש והחל להמטיר קללות ואיומים על הפקח. "אני מבטיח לך שאני עוד אאנוס אותך. אני אדאג שיאנסו אותך", נשמע הנהג מאיים בהקלטה.

לפני האיומים בייש מקבל הדוח את הפקח בכך שהטיח בו "אני משתין עליך. אתה מרוויח 2,000 שקל, בקושי גומר את החודש. מה שאתה מרוויח בשנה אני מרוויח ביום, יא חתיכת אפס".

בתגובה על האלימות המילולית התריע הפקח בפני הנהג כי יתלונן עליו, אך האחרון לא התרשם מהאזהרה והשיב: "בוא אני אקח אותך לאיזה משטרה שאתה רוצה יא חתיכת טמבל".

עו"ד יורם אברהמי
עו"ד יורם אברהמי | צילום:


בתביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד יורם אברהמי, טוען הפקח כי הוא "עבר מסכת איומים בוטה, משפילה ומבזה בנוכחות עוברים ושבים. האירועים המתוארים גרמו לתובע לסערת רגשות עמוקה ועוגמת נפש רבה". לדברי עו"ד אברהמי "עובדי הציבור ובמיוחד אלו האמונים על אכיפת החוק נתונים להתקפות מילולית ולעיתים פיזית על רקע עבודת.

"המקרה הוא דוגמא אחת מני רבות שממחישה את האלימות היומיומית עמה נאלצים עובדי הציבור להתמודד. אנו מאמינים שבית המשפט יתייחס במלוא הרצינות למאבק באלימות ובבריונות ממנה סובלים עובדים ציבור", סיכם הפרקליט.

הנתבע סרב להגיב על הדברים.

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv