ארכיון
הסדר טיעון לנאשמת, ארכיון | צילום: חדשות 2

פזית ולד, הנאשמת בביצוע מעילת ענק בחברת yes בהיקף של כ-31 מיליון שקלים, צפויה לחתום על עסקת טיעון עם הפרקליטות, שבמסגרתה ייגזרו עליה 7 שנות מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף תשלם ולד קנס כספי של 7,000 שקלים בלבד שיחולק ל-10 תשלומים. על פי ההסכם, קרובי משפחתה שהוזכרו בכתב האישום יימחקו ממנו. ההסדר יובא לאישורו של בית משפט השלום בכפר סבא.

לפני כחצי שנה הוגש נגד ולד כתב אישום, שלפיו גנבה במהלך 14 שנות עבודתה בחברת הלוויין עשרות מיליוני שקלים, תוך שהיא מזייפת מאות המחאות, מבצעת פעולות ברכוש אסור על פי חוק הלבנת הון ומשמיטה הכנסות משמעותיות מרשויות המס בישראל.

היא הואשמה בעבירות גניבה בידי עובד, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מס ועבירות הלבנת הון.

מכתב האישום עולה כי ולד עבדה כמנהלת חשבונות בחברת הלוויין yes מספטמבר 1999, וכשנה לאחר שהחלה לעבוד בחברה, ועד ינואר 2014, פעלה באופן רציף ועקבי, בשיטתיות ובתחכום, על מנת ליטול לחזקתה מילוני שקלים מכספי החברה שלא כדין. זאת, תוך שהיא נוקטת בין היתר בפעולות הסתרה למעשיה כלפי החברה ומבצעת פעולות כוזבות במערכת הרישום של החברה.

מחברת yes נמסר בתגובה לידיעה: "מעבר להליך הפלילי, חשוב לציין כי yes לא ויתרה על הכספים המגיעים לה והגישה תביעה אזרחית בסך 25 מיליון ש"ח כולל עיקולים על נכסים וכספים רבים של ולד כולל על דירת הפנטהאוז".