תקיפה אלימה בבית החולים הפסיכאטרי. אילוסטרציה
תקפו מטופלים ללא סיבה. ארכיון | צילום: רויטרס

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (ה') כתב אישום נגד ארבעה מעובדי בית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע בגין עבירות של תקיפה והתעללות בחסרי ישע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שניים מהנאשמים עבדו כאחים מוסמכים, בעוד שהאחרים שימשו אנשי כוח עזר במחלקה שבה מאושפזים המטופלים, שהוגדרו "חולים קשים" הסובלים ממחלות נפש ואינם מודעים למצבם.

על פי כתב האישום תקפו הארבעה את המטופלים במספר הזדמנויות שונות במשך כשנה וחצי, התעללו בהם וקיללו אותם, מבלי שאלה יוכלו להתגונן. במקרה אחד תקף אחד מאנשי כוח העזר את אחד החוסים בעת שזה התקלח, דחף אותו על ארון וגרם לו לפגיעה של ממש בפניו. בהזדמנות אחרת בעט בחוסה לאחר שזה סירב להתלבש, ואז תקף אותו באגרופים בפניו.

מהמיוחס לנאשם ששימש כאח במחלקה עולה, כי הוא נהג לסטור לחוסים ללא כל סיבה. באחד המקרים אף משך את אחת המאושפזות בשיערה לאחר שזו דפקה על דלפק תחנת האחיות, ואז הטיח את ראשה בחלון זכוכית. עמיתתו למחלקה ששימשה בה כאחות בכירה נאשמת גם היא בתקיפת מטופלים, כשבין השאר נטען כי בעטה בפניו של אחד מהם אשר הוכנס ל"חדר המרופד" שאליו נלקחים מטופלים שחוו התפרצות כדי להירגע.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם, אך הסכימה לשקול את שחרורם בערבות בתנאי שיתרחקו ממקום עבודתם ויפקידו את דרכונם.