העבריין מיכאל מור (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

הפרקליטות הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד העבריין מיכאל מור ושני עבריינים נוספים בגין קשירת קשר על מנת לפגוע באדם אחר ולגרום לו חבלה חמורה שלא כדין. השלושה נאשמו כי ניסו לבצע עסקה בנשק ולהחזיקו שלא כדין על מנת להוציא לפועל את תכניתם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מור נעצר בתחילת החודש יחד עם 32 חשודים נוספים בתום מבצע משטרתי שכלל הפעלת סוכן סמוי. תחילה יוחסו לו מספר רב של חשדות חמורים ובהם: ניהול ארגון פשיעה, סחר בסמים, סחר בנשק ואי-מניעת פשע, אולם בפרקליטות החליטו להוריד את מרבית הסעיפים החמורים ואלה לא נכללו בכתב האישום.

הפשיטה המשטרתית על ביתו של מור
הפשיטה המשטרתית על ביתו של מור | צילום:

מכתב האישום עולה כי ב-22.6 נפגשו מור ושני הנאשמים עם הסוכן המשטרתי ברמת גן, שם קשרו השלושה קשר לפגוע במספר אנשים מאזור הצפון עמם היו מסוכסכים. במהלך הפגישה הבהיר מור לסוכן המשטרתי ולשני הנאשמים הנוספים כי הגיעה העת להוציא לפועל את התכנית לפגוע באותם האנשים. באותה פגישה ציין מור כי יש ברשותו מטעני חבלה, אולם אין ברשותו נפצים הנדרשים להפעילם וביקש מהסוכן שיארגן עבורו את אותם הנפצים.

אחרי כשבוע מור התקשר פעם נוספת לסוכן המשטרתי כדי לבדוק עמו מדוע עדיין לא העביר לו את הנפצים. עוד באותו יום נסע הסוכן אל ביתם של הנאשמים והעביר להם את הנפץ אותו קיבל ממשטרת ישראל, לאחר שזה עוקר ולמעשה לא ניתן היה להשתמש בו.

עו"ד יהלי שפירלינג (צילום: חדשות 2)
עו"ד יהלי שפירלינג | צילום: חדשות 2

"לאחר המעצר הראוותני שהמשטרה ביצעה, בסופו של דבר מייחסים למיכאל מור עבירת נשק, סך הכל מדובר בנפץ שסוכן משטרתי סיפק ומכר למיכאל מור", מסר יהלי שפירלינג, עורך דינו של מיכאל מור. "ההר הוליד עכבר, וזו לא קלישאה".

גורם במשטרה מסר בעקבות הגשת כתב האישום כי הם מרוצים מההחלטה להגיש נגד מור כתב אישום וביקש לשבח את עבודתו של הסוכן שפעל על מנת למגר את תופעת הסמים והאמל"ח בחברה.