בדיקה: איזה פארק מים הכי מזוהם? (צילום: Oleg Doroshenko, 123RF)
"לא רוצה אותם אצלי בבריכות". אילוסטרציה | צילום: Oleg Doroshenko, 123RF

הנפגעים מגזענות יפוצו במיליונים? שבועיים לאחר שנחשפו גילויי גזענות מצדו של ראש המועצה האזורית גליל תחתון מוטי דותן, הוגשה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בנצרת, באמצעות המטה למאבק בגזענות ועורך הדין שפיק רפול, בקשה לפתוח בהליכי תביעה ייצוגית בסך 10 מיליון שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בבקשתם מבקשים התובעים להכיר בכל תושבי מדינת ישראל בני הלאום הערבי, אשר רואים עצמם נפגעים מהמדיניות לאסור כניסת ערבים לבריכות השחייה שבאזור השיפוט של המועצה האיזורית גליל תחתון כזכאים לפיצוי, בנוסף לכל אלו שנמנעה מהם בפועל הכניסה לבריכות השחייה באזור זה.

הסערה סביב דותן החלה לאחר שבריאיון לרדיו "קול רגע" אמר כי לטעמו אין לאפשר רחיצה משותפת של ערבים ויהודים בבריכות שחייה ."אני לא שונא ערבים אבל אני לא רוצה אותם אצלי בבריכות". עוד הוסיף: "גם אני לא הולך לבריכות שלהם. תרבות הניקיון שלהם היא לא אותו דבר כמו של התושבים שלנו. למה זה גזעני?".

דותן בהתנצלות רפה: "ייתכן ולא הובנתי כראוי"

יממה לאחר המקרה, פרסם דותן התנצלות עקב דבריו: "ייתכן ולא הובנתי כראוי ואולי אף כשלתי בלשוני", כתב בעמוד הפייסבוק שלו, "בין אם כך ובין אם כך, אני מתנצל בפני כל מי שחש עצמו נפגע". לדבריו, הוא "איש של בריות, אוהב כל אדם וחי בשכנות טובה וחברית עם מגוון האוכלוסיות באזורנו".

"זוהי הצהרת כוונות: נמשיך להילחם בכל הכלים העומדים לרשותנו, הפורמליים, המשפטיים והאזרחיים, בכל עת ובכל שעה - כנגד הגזענים, המבדלים, המדירים - וכל מי שפוגע בסובלנות כלפי האחר במדינת ישראל", מסר עו"ד נדאל עות'מאן, מנהל המטה למאבק בגזענות.