צפו בסיפורים המעניינים של 8.4 לאורך השנים
"ניהלו נגדו מסע צלב", קצב | צילום: רויטרס, חדשות

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של הנשיא לשעבר משה קצב, מתח ביקורת חריפה נגד עמדת ועדת השחרורים שליד בתי הסוהר, שלא לקצר את עונשו. "מאז המאה ה-15 לא היה מסע צלב שכזה", אמר אמיר בריאיון לאולפן שישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"גורמי הטיפול טענו שקצב אינו מסוכן", אמר אמיר בריאיון. "למרות זאת רוצים שהוא יתחיל בטיפול, כשלא ברור במה צריך לטפל. זה כמו רופא ששולח אותך לכימותרפיה לטיפול בסרטן שאין לך, כי הרי האיש לא מודה".

_OBJ

"לא נהגו בקצב ככל אסיר והחמירו איתו יותר אפילו", הוסיף עו"ד אמיר. "מעולם לא היה מסע צלב כזה מאז המאה ה-15 בספרד, במסגרת הניסיון לחלץ הודאה מאסיר. המדינה אמרה לו שאם יודה - הוא ילך הביתה, ואם לא - הוא יישאר בכלא".

"המדינה למעשה מענה אדם בעשור השמיני לחייו", טען אמיר. "אני בוש ונכלם בעמדת המדינה בסיפור הזה".

"לא ירפו עד שיראו גופה שותתת דם"

שירות בתי הסוהר החליט ביום חמישי לתגבר את האבטחה סביב הנשיא לשעבר משה קצב מחשש שינסה לפגוע בעצמו, זאת בעקבות ההידרדרות במצבו הנפשי לאחר החלטת ועדת השחרורים שליד בתי הסוהר שלא להורות על קיצור עונשו. "אני מיואש לגמרי ושבור", אמר קצב המרצה עונש מאסר בכלא מעשיהו בגין אונס ועבירות מין.

"יש לי את הרושם שעד לא יראו את הגופה שלי שותתת דם ברחובות העיר לא ירפו ממני", אמר קצב בשיחת טלפון למקורביו במהלך היום. "הסכמתי לכל התנאים ולכל המגבלות שהציבו בפניי. מעולם לא הציעו לי תוכנית טיפולית בתוך הכלא שהתנגדתי לה. אני לא יודע איך לאסוף את השברים".

בעקבות אמירות אלו, ובשל הסימנים שהעידו על ההידרדרות במצבו הנפשי של קצב, הוחלט בשב"ס להדק את האבטחה סביבו, זאת מחשש שינסה לשים קץ לחייו. מאז שהוחלט שלא לשחררו, הוצמד לו סוהר שישגיח עליו 24 שעות ביממה ויעקוב אחר מצבו עד שיחול שינוי במצבו הנפשי.