למרות ריבוי השוטרים במקום - המחדלים נמשכ
אילוסטרציה | צילום: חיים ריבלין, חדשות

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד יצחק בסון וחיים עבודי, שני תושבי תל אביב, בחשד שהונו קשישים ובעלי מוגבלויות והוציאו מהם במרמה אלפי שקלים. על פי כתב האישום, השניים שלשלו לכיסם בדרכים אלו כ-50 אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום החמור שהוגש נגד השנים מייחס להם עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עושק, ניפוק שטרות מזויפים ועבירות נוספות.

סך הכל כתב האישום מייחס להם 22 עבירות שבכולן הקרבנות היו קשישים או בעלי מוגבלויות. "הם ניצלו את תמימותם של המתלוננים והאמון שנתנו בהם על מנת לקבל כספים במרמה", טענה עורכת הדין באר שהגישה את בקשת המעצר נגד השניים.

עצורים בחשד לעוקץ קשישים
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

שיטת העבודה: התחזות והחלפת שטרות מזויפים

בכתב האישום שהוגש בבית המשפט השלום בתל אביב מתוארת השיטה בה עבדו השניים. הם שכרו מונית והתחזו לנהג ולנוסע, ואז ארבו לעוברי אורח בסמוך לבתי חולים, קופות חולים, בתים מוגנים ואזורים בהם יוכלו לפגוש בקשישים ואנשים עם מוגבלויות.

כאשר איתרו את הקרבנות פנו אליהם השניים וביקשו מהם לפרוט סכומי כסף וכך החליפו שטרות שידעו כי הם מזויפים בשטרות אמיתיים. אישום נוסף, נגד השניים מייחס להם בימוי של תאונת דרכים שבעקבותיה קיבלו כסף במרמה.

על פי בקשת המעצר, בחלק מן האירועים הגדילו המשיבים ועשו שימוש בכרטיסי אשראי של קשישים ובעלי מוגבלות וביצעו משיכות של סכומי כסף גבוהים, תוך ניצול מצבם הגופני או המנטלי.