הרב פינטו וברכה
הרב פינטו ואפרים ברכה ז"ל | צילום: חדשות 2

לאחר שהביעו את התנגדותם לשחרורו המוקדם של הרב יאשיהו פינטו מהכלא, דורשים בני משפחתו של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל לקבל את פרוטוקול הדיון שנערך בוועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"תנ"צ ברכה היה הקורבן המידי והעיקרי של מעלליו של פינטו", כתבה עו"ד אפרת נחמני-בר, המייצגת את משפחתו של קצין המשטרה ששם קץ לחייו במכתב ששוגר לוועדה. "פינטו בחר להעיד עדות שקר נגד תנ"צ ברכה ז"ל ולטפול עליו אשמת שווא כאילו לקח ממנו שוחד. זאת לאחר שנודע לו כי תנ"צ ברכה ז"ל ביצע את המוטל עליו, דיווח על הצעת השוחד מטעמו של פינטו ותיעד את מעשה העבירה בזמן אמת".

"משלמים את המחיר הכבד ביותר", ברכה ז"ל | צילום: פלאש 90 -הדס פרוש

"עדות שקר זו, כמו שאר ההכפשות על תנ"צ ברכה ז"ל - נועדה מטבע הדברים, לפגוע בשמו הטוב ולהרוס את חייו", הוסיפה הפרקליטה. "לדאבון הלב, חרף פסיקת בית המשפט העליון לפיה אין בהאשמות אלה דבר וחצי דבר - המטרה הוגשמה. סופה הטרגי של הפרשה ידוע לכל. מאז, בני משפחתו של ברכה משלמים את המחיר הכבד ביותר שניתן להעלות על הדעת לנוכח התאבדותו".

"נזכיר כי עד כה פינטו נמנע מלהתנצל על מעשיו, ולקבל אחריות לאותה מסכת ייסורים שהייתה מנת חלקו של תנ"צ ברכה ז"ל", ציינה. "חסידיו של פינטו הפעילו מערך משומן היטב שנועד ליצור את הרושם שהודאתו בבית המשפט היא הודאת כזב ושברכה הינו העבריין האמיתי. פינטו לא ניצל את מעמדו וכוחו כרב על מנת לעצור מסע עוועים זה. פינטו נזכר 'להתחרט' רק על מנת להשיג שחרור מוקדם".

פינטו עם כניסתו לכלא
פינטו עם כניסתו לכלא | צילום: רועי קסטרו, חדשות 2

כבר אתמול, לאחר שהחליטה ועדת השחרורים לקצר את עונשו של הרב יאשיהו פינטו, שייצא מהכלא כבר ביום ראשון, הביעו בני משפחת ברכה זעם על המהלך: "שמענו בתדהמה את החלטת ועדת השחרורים. לאחר שהפקירה המדינה את אפרים יקירנו בחייו, הפקירה אותו היום המדינה פעם נוספת גם במותו".

במשפחת ברכה טענו כי "ההחלטה שולחת מסר חמור לכל קציני ישראל ושוטריה, שאל להם לדווח על הצעות שוחד אלא להתעלם, שכן העבריינים לא באמת יבואו על עונשם הראוי". עם זאת, סיכמו מקורבי הקצין הבכיר והמוערך ששם קץ לחייו במהלך המשפט של פינטו, כי "נחמתנו היחידה הינה שאת הדין האמיתי ייתן פינטו בבית דין שלמעלה, שם התנצלויותיו השקריות לא יעמדו לו".