תביעת ענק הוגשה לביהמ
תביעת ענק הוגשה לביהמ"ש בת"א | צילום: חדשות 2

השם גאידמק חזר אל בית המשפט - והפעם מרצונו: איש העסקים ארקדי גאידמק הגיש היום (חמישי) תביעה על סך 750 מיליון שקלים נגד איש העסקים לב לבייב והרב הראשי של רוסיה, שלמה לאזאר. לדבריו, השניים גרמו לו להפסדים כבדים לאחר שהתחמקו מהסכם כתוב איתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי לב לבייב והרב לאזאר הסבו לגאידמק הפסדים בסכום של יותר ממיליארד דולר. בכתב התביעה טען גאידמק כי הרב לאזאר הפר את התחייבויותיו כנאמן על שמירת הסכם בין גאידמק לבין לבייב שהופקד בידיו בשנת 2001.

על פי ההסכם קיבל לבייב 50% מעסקי היהלומים של גאידמק באנגולה, כאשר הרב לאזאר החזיק בנאמנות את חלקו של גאידמק בשותפות. עורכי הדין ישראל שלו ואריאל לביא, המייצגים את גאידמק, טענו כי בשנת 2005 הפסיק לבייב להעביר לגאידמק כספים על חשבון חלקו בשותפות והחל להתכחש לעצם קיום ההסכם בין הצדדים.

גאידמק הוסיף כי כשפנה לרב לאזאר וביקש לקבל עותק של ההסכם, נענה כי המסמך הושמד. בהמשך, לדבריו, הרב לאזאר שינה גרסאות מספר פעמים.

תרגיל ביחסי ציבור?

מקבוצת לבייב נמסר בתגובה: "גאידמק, שהפסיד בארבע ערכאות משפטיות שונות בעולם ואף נשא בהוצאות בית המשפט, ממשיך להטריד ואינו בוחל בכל אקט הזוי ותיאטרלי על מנת ליצור מצג בפני נושיו הרבים כי הוא פועל כדי לקדם, כביכול, תביעה בת תוקף נגד מר לבייב.

"תביעת הסרק הנוספת אותה הגיש גאידמק, שאין לה כל יסוד וכל שמץ של אחיזה במציאות וכל מטרתה הוא לערוך יחסי ציבור על חשבון שמו הטוב של מר לבייב - דינה להידחות בערכאות המוסמכות. בנסיבות אלו אין גאידמק ראוי לכל תגובה רצינית. אדרבא, יוסיף וינקוט בכל הצעדים הללו אשר אין בהם אלא כדי לבזות אותו עצמו ולהעמידו באור נלעג ומגוחך".