חיל האוויר
צילום: רויטרס

לפני שמונה חודשים הואשם קצין בדרגת סרן בחיל האוויר בתקיפה מינית של שתיים מבנותיו. על רקע ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו, הודיע הרמטכ"ל גדי אייזנקוט על החלטה פיקודית בדבר פליטת הקצין מהצבא. כעת יוצאת אשתו לשעבר של הקצין למאבק על מנת לקבל סיוע כספי מצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעשיו של הקצין בן ה-38 מהדרום נחשפו לאחר ששתיים מבנותיו התלוננו בפני אימם כי אביהם תקף אותן מינית, וזו התעמתה עם האב עד שהודה בפניה על המעשים.

האם טוענת כי בנותיה עברו טראומה קשה והן עוברות טיפוליים נפשיים בשל כך, טיפולים העולים כסף רב. "הוא פגע בצורה הכי קשה בשתיים מהבנות שלי", אומרת האם. "בצבא החליטו לפלוט אותו ואני עכשיו צריכה להיאבק לקבל פיצויים. אני דורשת שיתנהגו כאילו מפטרים אותו ושייתנו לילדים שלי את הזכויות שמגיעות להם".

עם חיבוקים אי אפשר לכלכל את הילדים

עוד דורשת האם כי הצבא יכיר במשפחתה כמקרה חריג ושיתייחסו אל ילדיה כיתומי צה"ל, דבר שיאפשר לה לכלכל את ילדיה באמצעות משכורת חודשית, ולא רק באמצעות פיצוי כספי חד פעמי. "אני מאוכזבת וכאובה. אני מרגישה שהילדים שלי שלא אשמים בדבר, נפגעים פעמיים. פעם אחת על ידי אביהם ופעם אחת על ידי הצבא שלא מסייע להם כלכלית".

"מה המסר שהצבא מעביר לנשים אחרות? לא לדבר? הן מסתכלות עלי ומבינות שגם הן יפגעו אם יתלוננו. אני מרגישה שהצבא נוטש אותי. הם אמנם מחבקים אותי, אבל עם חיבוקים אני לא יכולה לכלכל את הילדים. אני החלטתי לחשוף את מה שעשה בעלי לשעבר ונאבקתי בו, ואני מבקשת שהצבא ימצא דרך להוציאו מהצבא אבל שהילדים יקבלו פנסיה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הקצין נמצא במעצר ועל פי החלטת רשויות הצבא ולפנים משורת הדין מקבל שכר חלקי העובר למשפחתו. לאחרונה התקבלה פנייה מטעם בא כוחה של אשתו לבחינה מחודשת בעניינו של הקצין והיא נבחנת בימים אלה על ידי הגורמים המוסמכים. נציין גם שלאורך כל התקופה יחידת החייל תמכה במשפחה וסייעה לה בכל דרך אפשרית".