אילוסטרציה
התחזה לעוסק בגמ"ח ורימה. אילוסטרציה | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2

צעיר בן 25 מאשקלון מואשם בעוקץ של יותר מ- 320,000 שקלים והוצאת כספים במרמה בין היתר ממשפחות במצוקה ומחולת סרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי כתב האישום, שהגיש עו"ד ווליד אלבז מפרקליטות מחוז דרום לבית משפט השלום באשקלון, הציג עצמו הצעיר כעוסק בגמ"ח מוצרי חשמל וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים מאנשים שהאמינו לו וסמכו על יושרו, אך בפועל רימה אותם ולא סיפק את הסחורה.

בנוסף, כך על פי האישום, המייחס לצעיר 30 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ואיומים, העבירו המתלוננים לנאשם סכומי כסף גדולים במזומן או בהעברה בנקאית תמורת רכישת כלי רכב במחיר מופחת. כמו כן הם קנו עבורו, על שמם, טלפונים ניידים ונשארו עם חובות כבדים, ללא הרכבים והטלפונים.

תדברי - ואשרוף לך את הבית

באחד המקרים פנה הצעיר לשכנתו המבוגרת בת 65, חולת סרטן, שגרה לבד ומצבה הכלכלי קשה, קיבל ממנה כ-1000 שקלים לאחר שהבטיח לרכוש עבורה טלוויזיה ומקרר.

אך הוא לא הסתפק בכך. הצעיר טען שבכוונתו להפעיל עסק פיצוציה וביקש מהשכנה החולה להיות שותפה. המתלוננת סירבה תחילה, אך הצעיר הפציר בה והפעיל עליה לחצים, עד שנכנעה, הגיעה יחד עם הנאשם לבנק ולקחה הלוואה על סך 9,000 שקלים, אותם העבירה לו. משהבינה כי רימה אותה, היא פנתה אליו בבקשה שיחזיר את הכסף. בתגובה, כך על פי האישום, איים עליה הצעיר שאם תעז לדבר על הכסף יפרוץ וישרוף לה את הבית ואף יפגע בה.

ממתלוננים נוספים ביקש הצעיר שירכשו עבורו מכשירי טלפון ניידים בעלות של כ-20,000 ש"ח, תוך שהוא מבטיח להעביר את המכשירים על שמו תוך מספר ימים, ושהוא ימשיך לשלם את התמורה עבור המכשירים.

"הנאשם אף הציג מצג השווא בפני חברות אורנג' ופלאפון, שכביכול לקוחות שונים רוכשים את המכשירים, כאשר בפועל המכשירים נועדו לידיו של הנאשם. בעקבת מצג השווא, סופקו המכשירים לידי הנאשם, אשר הותיר את המתלוננים עם התחייבויות לשלם תמורת המכשירים", נכתב באישום.