פישר
יחולטו קרקעות ומכוניות. פישר | צילום: פלאש 90 הדס פארוש

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את בקשתה של פרקליטות מחוז תל אביב להקפיא באופן זמני רכוש השייך לעו"ד רונאל פישר בשווי של כ-8.6 מיליון שקלים. על פי ההחלטה, יינתנו צווי הקפאה זמניים בנוגע לרכוש הכולל בין היתר זכויות במקרקעין, בחשבונות בנק, ברכבים ובסירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום המתוקן מייחס לפישר עבירות שוחד בהיקף של 4.4 מיליון שקלים וביצוע עבירות הלבנת הון בכספי השוחד שקיבל. הבקשה להקפאת הרכוש הוגשה בשל עבירות השוחד המיוחסות לפישר והלבנת ההון שביצע לכאורה בכספים במידה ויורשע.

בית המשפט קבע כי קיימות ראיות לכאורה לעבירות המיוחסות לפישר שייתכן שיביאו בסופו של דבר לחילוט סופי של רכושו. עוד קבע בית המשפט כי רכוש שנתקבל כשוחד ושנעשתה בו הלבנת הון מהווה עילה לשני חילוטים (עיקולים) - אחד בגין עצם קבלת הרכוש כשוחד ואחד בגין העבירה הנפרדת של הלבנת ההון.

בנוסף, בית המשפט דחה את טענותיו של פישר לפיהן יש להפחית מן הסכומים שקיבל לכאורה כשוחד סכומים שהעביר לאחרים. זאת לאור העובדה שעם קבלת הכסף, ביצע פישר לכאורה עבירה של תיווך לשוחד.

"אינו בוחל"

עוד קבע בית המשפט כי בשלב הזה של ההליך קיימות ראיות המקימות תשתית ראייתית לכאורה לכך שסכומים ששולמו למשרדו של פישר על ידי חלק מן החשודים בפרשה כ"שכר טרחה" הם כספים שניתנו בגין השירות העברייני שנתן לכאורה לאותם חשודים, וקיימת אפשרות סבירה כי סכומים אלו יחולטו אף הם.

בכתב האישום החמור שהוגש נגד פישר לפני כשלושה חודשים במסגרת הפרשה המסועפת שנקראת על שמו, יוחסו לעורך הדין הנודע עבירות של לקיחת שוחד, שיבוש הליכי משפט, קבלת דבר במרמה והלבנת הון.

על פי כתב האישום פישר ניצל את מעמדו הציבורי, קשריו הענפים וכישוריו כדי לסחור במידע, תוך שהוא "אינו בוחל במעשי שיבוש חקירה חוזרים ונשנים של חקירות סמויות ורגישות ביותר, אגב עריכת מניפולציות מתוחכמות ומצגים, המערבים אמת ובדיה, אל מול גורמים שונים, והכל מתוך תאוות בצע חסרת מעצורים".